Αρνητικά απάντησαν οι «κυανόλευκοι» στην σερβική ομάδα του Τσάσακ για την συμμετοχή της ομάδας Νέων σε τουρνουά στην μνήμη του Γιόβαν Γκοϊκοβιτς.
Ήταν μια απόφαση που πάρθηκε με βάση την αγωνιστική δραστηριότητα της ομάδας και έτσι κρίθηκε σκόπιμο να μην μεταβούν στο Βελιγράδι για να συμμετέχουν στο τουρνουά. Πάντως ευχαρίστησαν στην σερβική ομάδα και όπως μετέφεραν στην επόμενη χρονιά θα είναι η πρώτη ομάδα που θα δώσει το παρών.