Συρρικνώθηκε το ρόστερ της ομάδας στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή , αφού ουσιαστικά αποτελείται από 24 ποδοσφαιριστές.
Για την ακρίβεια οι παίκτες είναι 27 αλλά τρεις από αυτούς είναι υπό ατμων από την ομάδα. Η ουσία είναι ότι για να μπορέσει ο Ηρακλής να ανταπεξέλθει στο δύσκολο πρωτάθλημα που ακολουθεί χρειάζεται μεγαλύτερο ρόστερ. Από την στιγμή που υπολείπονται άλλοι 27 αγωνιστικές(!) , ουσιαστικά πρόκειται για ένα ολόκληρο πρωτάθλημα. Θα αρχίσουν και οι συνεχόμενοι αγώνες και θα πρέπει να υπάρχουν επιλογές για τον προπονητή της ομάδας και μάλιστα ποιοτικές.
Το πάρε – δωσε
Ο Τσερκέζος έκανε ποδαρικό στις μεταγραφικές κινήσεις προερχόμενος από την Επανομή. Δεύτερη κίνηση των κυανόλευκων είναι ο νεαρός Σιατραβάνης που έφυγε από την Λάρισα.
Στην αντίπερα όχθη από τον Ηρακλή μέχρι τώρα έχουν αποχωρήσει. Ο Νίκος Λιόλιος που δοκιμάζεται στον Βύζαντα Μεγάρων. Ο Φιρινίδης που εντάχθηκε στην Λάρισα, ο Λιαπάκης που ακόμα δεν βρήκε ομάδα και είναι μεταξύ Λάρισας και Καβάλας. Ο Τσιλιανίδης δόθηκε δανεικός στον Αιγινιακό και ο Μωυσίδης στον Βατανιακό. Επιπλέον Κωνσταντινίδης και Βουτσιάς είναι σε διαπραγματεύσεις για την αποδέσμευση τους. Ο Μπανγκουρά αγνοείται και όπως φαίνεται δεν θα παραμείνει στο ρόστερ , εκτός και αν ανατραπεί το σκηνικό.