Ούτε και στο Παγκρήτιο ο Ηρακλής θα είναι μόνος του, καθώς αναμένεται να υπάρχουν φίλαθλοι της ομάδας.
Παρά τα όσα συνέβησαν στις πρώτες δυο εκτός έδρας αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα και στην Κρήτη αναμένεται να βρεθούν φίλαθλοι του Ηρακλή. Στην Αίγιο στον αγώνα με την Παναχαϊκή η αναμέτρηση ήταν κεκλεισμένων των Θυρών αλλά υπήρχε έστω και μικρή παρουσία των φιλάθλων. Στον Βόλο η αστυνομία γύρισε πίσω τα λεωφορεία που μετέφεραν τους οπαδούς της ομάδας. Στην Κρήτη παρά τις δυσκολίες που υπάρχουν και πάλι φίλαθλοι του Ηρακλή θα ταξιδέψουν από την Θεσσαλονίκη αλλά και ορισμένοι που βρίσκονται στην Κρήτη για να στηρίξουν την ομάδα.