Με πολλά προβλήματα ο Ηρακλής ταξίδεψε για τις Σέρρες.
Ο Βαγγελόπουλος είχε τεθεί ουσιαστικά νοκ άουτ και αποκλείστηκε από την αποστολή. Ο Σουλίδης ήταν η απώλεια της τελευταίας στιγμής καθώς δεν κατάφερε να ξεπεράσει το πρόβλημα που είχε κατά την διάρκεια της εβδομάδας. Ούτε όμως και ο Σιατραβανης θα είναι παρών καθώς είναι τραυματίας. Οϋτε όμως και ο Μίχος θα μεταβεί στις Σέρρες εξαιτίας του τραυματισμού του.
Αντίθετα στην αποστολή συμπεριλαμβάνεται ο Τούνι που ανάλογα με την εξέλιξη της αναμέτρησης θα πάρει χρόνο συμμετοχής, όπως και τα άλλα δυο νέα μεταγραφικά αποκτήματα της ομάδας Ντατίδης και Αλεξίου.
Η αποστολή της ομάδας απαρτίζεται από τους 20 παρακάτω ποδοσφαιριστές.
Η αποστολή είναι η εξής: Βοσνιάδης, Huanderson, Αλεξίου, Σαββίδης, Νατσούρας, Στεφανίδης, Jove, Ντατίδης, Krivokapic, De Sousa, Τροίρης, Γεωργίου, Παληγεωργος, Χιονίδης, Lopez, Σαράφογλου, Κιβρακίδης, Tuni, Παπαστεριανός, Κραγιόπουλος.