Η συμμετοχή του Ηρακλή στο πρωτάθλημα της Α2 είναι οριστική και ήδη ξεκίνησε ο σχεδιασμός για την ερχόμενη, δύσκολη χρονιά.
Οι «κυανόλευκοι» απέκτησαν τον Σταύρο Δασκαλάκη (17, 2.01μ.) που θα ενισχύσει και την εφηβική και την ανδρική ομάδα, ενώ σε πρώτη προτεραιότητα ε΄πιναι το θέμα προπονητή. Ο Δημήτρης Γαλάνης και ο Δημήτρης Τσολάκης είναι τα δύο φαβορί για να αναλάβουν την τεχνική ηγεσία της ομάδας, την ώρα που ο νυν κόουτς, Θωμάς Κωστόπουλος, αναμένεται να παραμείνει σε ρόλο ασίσταντ.