Την ήττα και τον αποκλεισμό γνώρισε η γυναικεία ομάδα πόλο του Ηρακλή, καθώς ηττήθηκε με 13-8 στα προημιτελικά του LENTROPHY, από την ρωσική Ισμαϊλοβο.
Οι κυανόλευκες προσπάθησαν στο πρώτο οκταλεπτο να μπουν δυνατά στον αγώνα αλλά βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 4-3. Η συνέχεια άνηκε στην ρωσική ομάδα που με σταθερό ρυθμό κατάφερε να δημιουργήσει μια διαφορά και να την διατηρήσει. Έτσι κέρδισε με 13-8 και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του θεσμού
Τα οκτάλεπτα: 4-3, 2-1, 4-1, 3-3.
ΗΡΑΚΛΗΣ ( Ιωακειμίδης): Τζίμα 3, Ward 1, Σαρησάββα 2, Φλώρου Χ. 1, Τριχολίδου 1.