Την δική του εξήγηση για την ισοπαλία του Ηρακλή έδωσε ο Κυριάκος Κιβρακίδης:
Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:
“Κάποιες φάσεις δεν μας βγήκαν. Εμείς απο την πλευρά μας δεν παίξαμε όπως θα έπρεπε και δεν καταφέραμε να πάρουμε την νίκη. Η σημερινή ήταν ίσως η χειρότερη εμφάνιση που έχουμε κάνει. Η προσπάθεια συνεχίζεται και ελπίζουμε σε ένα θετικό αποτέλεσμα την επόμενη αγωνιστική.
Ευχαριστούμε τον κόσμο που ήταν δίπλα μας ακόμη μία φορά. Ξέρουμε ότι είναι δυσαρεστημένος. Εμείς απο την πλευρά μας θα προσπαθήσουμε με κάθε τρόπο να τους δώσουμε χαρά”.