Συγχαρητήρια για τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη του Ηρακλή έδωσε ο Άκης Γεωργίου, ενώ παράλληλα τόνισε πως αυτή η επιτυχία φέρνει την ομάδα κοντά στον στόχο της.
Αρχικά είπε: «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλη την αποστολή. Όσοι έπαιξαν και όσοι δεν έπαιξαν. Μας βοήθησαν και όσοι έμειναν στη Θεσσαλονίκη. Ήταν ένα διπλό σαν να ήταν το τελευταίο της σεζόν που μας φέρνει κοντά στο στόχο μας».
Για την αίσθηση ομαδικότητας που βγάζει ο Ηρακλής: «Είναι ένα συστατικό που πρέπει να έχει κάθε ομάδα. Θα είναι δύσκολα τα τελευταία παιχνίδια που απομένουν».
Για τη συνέχεια: «Συνεχίζουμε να βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και ελπίζουμε να πάνε όλα καλά».