Στην αντίδραση που είχε ο κόσμος παρά το γκολ που δέχθηκε στάθηκε στις δηλώσεις του ο Παναγιώτης Παπαδόπουλος.
Ο τερματοφύλακας του Ηρακλή στον ντεμπούτο του είπε:
“Είναι σημαντικό που νικήσαμε μπροστά σε αυτόν τον καταπληκτικό κόσμο. Με τέτοιο λαό είναι σίγουρος ότι θα πάρουμε θετικό αποτέλεσμα και στον Βόλο. Θέλω πραγματικά να τους ευχαριστήσω. Ξέρω ότι έκανα λάθος στην φάση του γκολ, όμως η αντίδραση τους μου έδωσε μεγάλη δύναμη. Με χειροκρότησαν και μου έδωσαν δύναμη. Είναι φανταστικοί” κατέληξε.