Τέτοια ευκαιρία δεν θα υπάρξει για τον Ηρακλή.
Πέντε αγωνιστικές πριν από το τέλος του πρωταθλήματος έχει την ευκαιρία να βρεθεί στην 2η θέση του πρωταθλήματος. Θα έχει την τύχη στα χέρια του και θα είναι πιο κοντά στην επιστροφή στην σούπερ Λίγκ. Θα πει κανείς αξίζει αυτή η Σούπερ Λίγκ; Αξίζει γιατί θα πρέπει όλοι αυτοί που έστειλαν τον Ημίθεο στην Δ΄ Εθνική να λογοδοτήσουν και να πάρουν τις απαραίτητες απαντήσεις.
Σήμερα θα πρέπει το Καυταντζόγλειο να είναι όπως παλιά. Με τον παλμό και τις φωνές να σπρώξουν τους παίκτες στην νίκη για να πετύχουν τον στόχο. Δικαιολογίες δεν υπάρχουν. Θα πρέπει όλοι να αφήσουν τους καναπέδες να έρθουν στο γήπεδο, ώστε να μπορούν την επόμενη μέρα να λένε « ήμουν και εγώ στο γήπεδο….»