Λαϊκά δικαστήρια στήθηκαν έξω απο τα αποδυτήρια αμέσως μετά την λήξη του αγώνα μεταξύ του Ηρακλή και του Εργοτέλη.
Οι φίλαθλοι του Ηρακλή θέλησαν να ζητήσουν εξηγήσεις απο τους ποδοσφαιριστές για την εμφάνιση τους. Ωστόσο οι παίκτες απο την πλευρά τους προτίμησαν να αποχωρήσουν απο την πίσω πλευρά του γηπέδου ενώ δεν προχώρησαν σε δηλώσεις.
Έτσι οι φίλαθλοι αποχώρησαν χωρίς να συμβεί κάτι περισσότερο.