Η Νίκη Βόλου από την πρώτη στιγμή είχε αναφέρει ότι θα δώσει εισιτήρια στους φιλοξενούμενους φιλάθλους στα πλειη οφς.
Αυτό το επιβεβαίωσε και ο Ανδρεας Πάτσης σε επικοινωνία που υπήρξε με το Iraklis1908.gr λέγοντας χαρακτηριστικά :
«Είχαμε ξεκαθαρίσει ότι θα δώσουμε εισιτήρια σε όποια ομάδα μας ζητήσει. Αν στον Ηρακλή θέλουν εισιτήρια θα πρέπει να μας τα ζητήσουν και θα τα πάρουν. Δεν έχουμε κανένα απολύτως πρόβλημα»
Έτσι αναμένεται να υπάρξει επικοινωνία με τους κυανόλευκους προκειμένου να ξεκαθαρίσει το θέμα και να γίνει γνωστό αν θα υπάρχουν φίλαθλοι του Ηρακλή στις κερκίδες του Πανθεσσαλικού»