H 2η αγωνιστική της Φούτμπολ Λίγκ συνεχίζεται σήμερα. Δείτε την εξελιξη των αγώνων
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παναχαϊκή – Ηρακλής 0-0
ΑΕΛ – Αναγέννηση Επανομής 3-1
(11′ Τσιάρας, 35′ Δεινόπαπας, 80′ πέν. Χασομέρης / 30′ Ογκουνσότο)
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 1-0
(52′ Ζαχόρα)
Εθνικός Γαζώρου – Καλλονή 0-0
Φωκικός – Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-0
(20′ Ευσταθίου, 50′ Θέος, 66′ Μπουλουλής)
Καβάλα – Παναιτωλικός 0-0
Νίκη Βόλου – Απόλλων Σμύρνης 1-1
(74′ Κυριάκος / 90′ Τσιλιγκίρης)
Θρασύβουλος – Πιερικός 0-0
Βύζας – Ολυμπιακός Βόλου 0-0
Καλλιθέα – Πανσερραικός 2-3
(58′ Ματσούκας, 65′ Kαλτσάς – 22′ Ράνιτς σουτ, 75′ Μπανγκουρά πεν, 79′ Κόντος σουτ)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 Φωκικός 6
2 Πανσερραϊκός 6
3 Νίκη Βόλου 4
4 Απόλλων Σμύρνης 4
5 Καλλονή 4
6 Ολυμπιακός Βόλου 4
7 Καλλιθέα 3
8 Εργοτέλης 3
9 Αναγέννηση Γιαννιτσών 3
10 Λάρισα 3
11 Ηρακλής 2
12 Παναχαϊκή 2
13 Εθνικός Γαζώρου 2
14 Πιερικός 2
15 Παναιτωλικός 1
16 Καβάλα 1
17 Θρασύβουλος 1
18 Βύζας Μεγάρων 1
19 Δόξα Δράμας 0
20 Ηρακλής Ψαχνών 0
21 Αναγέννηση Επανωμής 0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 6/10
Ηρακλής Ψαχνών-Εργοτέλης (Δημοτικό Ψαχνών, 19:00-OTE TV)
Κυριακή 7/10
Αναγέννηση Επανομής-Καλλιθέα («Νίκος Σαράφης», 16:45)
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Λάρισα (Δημοτικό Γιαννιτσών, 16:45)
Πιερικός-Νίκη Βόλου (ΟΑΚΑ Κατερίνης, 16:45)
Ολυμπιακός Βόλου-Φωκικός (Πανθεσσαλικό Στάδιο, 16:45)
ΗΡΑΚΛΗΣ -Θρασύβουλος (Καυτανζόγλειο, 16:45)
Παναιτωλικός-Βύζας Μεγάρων (ΓΦΣ Παναιτωλικός, 16:45)
Καλλονή-Παναχαϊκή (Δημοτικό Μυτιλήνης, 16:45)
Εθνικός Γαζώρου-Καβάλα (Δημοτικό Σερρών, 16:45)
Δευτέρα 8/10
Δόξα Δράμας-Πανσερραϊκός (ΓΣ Δόξα Δράμας, 17:00-ΟΤΕ TV)
15.00 ΛΑΡΙΣΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ – ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: 3-1(11′ Τσιάρας κεφ, 35′ Δεινόπαπας σουτ 80′ Χασομέρης πέν. – 30′ Ογκουνσότο σουτ)
Λάρισα (Μιχάλης Ζιώγας): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ραπτάκης, Γιώτας, Παγώνης, Τσιάρας, Νεμπεγλέρας, Ζεκίνια, Τσιμπάμπα, Δεινόπαπας, Τσίγκας.
Αναγέννηση Επανομής (Κώστας Γαλτσίδης): Τοπαλίδης, Τσερκέζος, Νταντάμης, Τέλλος, Παπατζίκος, Μωϋσίδης, Κουλίδης, Δραγανίδης, Ογκουνσότο, Ναστόσκι, Ταχμαζίδης.
16.45 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: 1-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (52′ Ζαχόρα σούτ)
Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Γεωργίου, Πίτσος, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Μπουχαλάκης, Γκαντιάγκα, Ρομάνο, Χαντί, Ρέντζας, Ζαχόρα.
Δόξα Δράμας(ΣούληςΠαπαδόπουλος): Γουμάγιας, Περπερίδης, Σικαλιάς, Ταραλίδης, Σοϊλέδης, Κάπελ, Καμινιώτης, Μιλένκοβιτς, Ροντρίγκο, Ιντζόγλου, Πουλάκος.
16.45 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: 1-1 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (74′ Κυριάκος σουτ – 88′ Τσιλιγγίρης σουτ)
Νίκη Βόλου (Περικλής Αμανατίδης): Καρακούτσης, Μήτσης, Βέρτζος, Ψιάνος, Καρατζάς, Ριζογιάννης, Κυριάκος, Σκούφαλης, Πουρτουλίδης, Φλίγκος, Τάντιτς.
Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Κοτταράς, Κωνσταντίνου, Κρουσταλέλης, Δεληζήσης, Ιασωνίδης, Τσεμπερίδης, Καμαρά, Κατσίκης, Χιντζίδης, Διαμαντίδης, Μανιάς.
16.45 ΦΩΚΙΚΟΣ-ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 3-0 (20′ Ευσταθίου σουτ, 51′ Θέος σουτ, 66′ Μπουλούλης)
Φωκικός (Κριστόφ Βαζέχα): Γεωργίου, Θωμόπουλος, Εσόνο, Κωστόπουλος, Τετέ, Ταμπάκης, Λίτσος, Θέος, Σκαρίμπας, Μπουλούλης, Ευσταθίου.
Αναγέννηση Γιαννιτσών (Νίκος Παναγιωτίδης): Λαμπάκης, Καρπαθάκης, Σερέτης, Σκέμπος, Φελίπε, Σπαθάρας, Καρακασόγλου, Ιορδανίδης, Μπουτζίκος, Νταντίδης, Φάμπιο.
16.45 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ: 0-0 TEΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (15′ Οριζόντιο δοκάρι ο Πάνου)
Θρασύβουλος (Στάθης Σταθόπουλος): Σταυριανός, Τζιωρτζόπουλος, Σύρος, Μπακάλης, Σταυροθανασόπουλος, Ανδρίκος, Μπέκα, Πλαβούκος, Παπανίκου, Πάνος, Αγκόλι.
Πιερικός (Νίκος Γκουλής): Βασιλειάδης,Παπαστεργίου, Γιαζιτζόγλου, Ντόικιτς, Καρτσαμπάς, Δεσποτόφσκι, Κόιτς, Σεχολάρι, Καθάριος, Λόπεζ, Φαμπίνιο.
16.45 ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ
Καβάλα (Κώστας Βασιλακάκης): Αποστολίδης , Γελαδάρης ,Τριποτσέρης, Παγώνης , Μαραγκός ,Ντιέ Ενσαλίβα ,Χλώρος , Ντος Σάντος Μοκάκε, Αναστασόπουλος.
Παναιτωλικός (Νίκος Καραγεωργίου): Τακίδης, Μπακάκης, Ιωάννου, Ακουάρο, Γκόλιας,Φαβάλι, Μητρόπουλος, Καμαρά,Κουτσοσπύρος, Κούσας, Γιάνεφ.
16.45 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ-ΚΑΛΛΟΝΗ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ
Εθνικός Γαζώρου (Παναγιώτης Διλμπέρης): Αποστολίδης, Κοσμίδης, Νίρλας, Καπίας, Κατσαβάκης, Γεωργιάδης, Ναλμπάντης, Μπεκιάρης, Σαββίδης, Αλεξάντροβιτς, Ζιγκερίδης.
Καλλονή (Τίμος Καβακάς): Μάππας, Κώτσιος, Χωριανόπουλος, Σερφά, Αναστασιάδης, Σιλιγαρδάκης, Μαρσέλο, Μανούσος, Γκονζάλες, Λεοζίνιο, Καζάκης.
18.00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 2-3 ΤΕΛΙΚΟ (58′ Ματσούκας, 65′ Kαλτσάς – 22′ Ράνιτς σουτ, 75′ Μπανγκουρά πεν, 79′ Κόντος σουτ)
Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Ντα Σίλβα, Χριστοφιλέας, Πλάτανος, Καλτσάς, Σταύρου, Μουσταφίδης, Κατσικογιάννης, Αρβανίτης, Ντακόλ, Φαρινόλα.
Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Λουκινί, Κιάσσος, Τσαούσης, Καρασαλίδης, Μπριλάκης, Παρασκευαϊδης, Ανάκογλου, Ράνιτς, Κόντος, Τοντόροφ, Μπανγκουρά.
18.00 ΒΥΖΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΌΣ ΒΟΛΟΥ: 0-0 TΕΛΙΚΟ
Βύζας Μεγάρων (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Παναγοπουλος, Θ. Βλάχος, Κοκόλης, Ταμπάκης, Γρομητσάρης, Χαρτσιάς, Βελέτης, Σιώκο Ρεκλείτης, Μπιτσάκος, Αρναρέλης, Κρητικός.
Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Βαζάκας): Γκίτκος, Μπακαγιόκο, Καρράς, Κατσιαρός, Γόγολος, Πινδώνης, Μπολάτι, Γιενγκά, Παλαιολόγος, Ογιαρμπίντε, Ανιέντε
* Ρεπό έχει η ομάδα του Ηρακλή Ψαχνών
H 2η αγωνιστική της Φούτμπολ Λίγκ συνεχίζεται σήμερα. Δείτε την εξελιξη των αγώνων
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παναχαϊκή – Ηρακλής 0-0
ΑΕΛ – Αναγέννηση Επανομής 3-1
(11′ Τσιάρας, 35′ Δεινόπαπας, 80′ πέν. Χασομέρης / 30′ Ογκουνσότο)
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 1-0
(52′ Ζαχόρα)
Εθνικός Γαζώρου – Καλλονή 0-0
Φωκικός – Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-0
(20′ Ευσταθίου, 50′ Θέος, 66′ Μπουλουλής)
Καβάλα – Παναιτωλικός 0-0
Νίκη Βόλου – Απόλλων Σμύρνης 1-1
(74′ Κυριάκος / 90′ Τσιλιγκίρης)
Θρασύβουλος – Πιερικός 0-0
Βύζας – Ολυμπιακός Βόλου 0-0
Καλλιθέα – Πανσερραικός 2-3
(58′ Ματσούκας, 65′ Kαλτσάς – 22′ Ράνιτς σουτ, 75′ Μπανγκουρά πεν, 79′ Κόντος σουτ)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 Φωκικός 6
2 Πανσερραϊκός 6
3 Νίκη Βόλου 4
4 Απόλλων Σμύρνης 4
5 Καλλονή 4
6 Ολυμπιακός Βόλου 4
7 Καλλιθέα 3
8 Εργοτέλης 3
9 Αναγέννηση Γιαννιτσών 3
10 Λάρισα 3
11 Ηρακλής 2
12 Παναχαϊκή 2
13 Εθνικός Γαζώρου 2
14 Πιερικός 2
15 Παναιτωλικός 1
16 Καβάλα 1
17 Θρασύβουλος 1
18 Βύζας Μεγάρων 1
19 Δόξα Δράμας 0
20 Ηρακλής Ψαχνών 0
21 Αναγέννηση Επανωμής 0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 6/10
Ηρακλής Ψαχνών-Εργοτέλης (Δημοτικό Ψαχνών, 19:00-OTE TV)
Κυριακή 7/10
Αναγέννηση Επανομής-Καλλιθέα («Νίκος Σαράφης», 16:45)
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Λάρισα (Δημοτικό Γιαννιτσών, 16:45)
Πιερικός-Νίκη Βόλου (ΟΑΚΑ Κατερίνης, 16:45)
Ολυμπιακός Βόλου-Φωκικός (Πανθεσσαλικό Στάδιο, 16:45)
ΗΡΑΚΛΗΣ -Θρασύβουλος (Καυτανζόγλειο, 16:45)
Παναιτωλικός-Βύζας Μεγάρων (ΓΦΣ Παναιτωλικός, 16:45)
Καλλονή-Παναχαϊκή (Δημοτικό Μυτιλήνης, 16:45)
Εθνικός Γαζώρου-Καβάλα (Δημοτικό Σερρών, 16:45)
Δευτέρα 8/10
Δόξα Δράμας-Πανσερραϊκός (ΓΣ Δόξα Δράμας, 17:00-ΟΤΕ TV)
15.00 ΛΑΡΙΣΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ – ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: 3-1(11′ Τσιάρας κεφ, 35′ Δεινόπαπας σουτ 80′ Χασομέρης πέν. – 30′ Ογκουνσότο σουτ)
Λάρισα (Μιχάλης Ζιώγας): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ραπτάκης, Γιώτας, Παγώνης, Τσιάρας, Νεμπεγλέρας, Ζεκίνια, Τσιμπάμπα, Δεινόπαπας, Τσίγκας.
Αναγέννηση Επανομής (Κώστας Γαλτσίδης): Τοπαλίδης, Τσερκέζος, Νταντάμης, Τέλλος, Παπατζίκος, Μωϋσίδης, Κουλίδης, Δραγανίδης, Ογκουνσότο, Ναστόσκι, Ταχμαζίδης.
16.45 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: 1-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (52′ Ζαχόρα σούτ)
Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Γεωργίου, Πίτσος, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Μπουχαλάκης, Γκαντιάγκα, Ρομάνο, Χαντί, Ρέντζας, Ζαχόρα.
Δόξα Δράμας(ΣούληςΠαπαδόπουλος): Γουμάγιας, Περπερίδης, Σικαλιάς, Ταραλίδης, Σοϊλέδης, Κάπελ, Καμινιώτης, Μιλένκοβιτς, Ροντρίγκο, Ιντζόγλου, Πουλάκος.
16.45 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: 1-1 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (74′ Κυριάκος σουτ – 88′ Τσιλιγγίρης σουτ)
Νίκη Βόλου (Περικλής Αμανατίδης): Καρακούτσης, Μήτσης, Βέρτζος, Ψιάνος, Καρατζάς, Ριζογιάννης, Κυριάκος, Σκούφαλης, Πουρτουλίδης, Φλίγκος, Τάντιτς.
Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Κοτταράς, Κωνσταντίνου, Κρουσταλέλης, Δεληζήσης, Ιασωνίδης, Τσεμπερίδης, Καμαρά, Κατσίκης, Χιντζίδης, Διαμαντίδης, Μανιάς.
16.45 ΦΩΚΙΚΟΣ-ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 3-0 (20′ Ευσταθίου σουτ, 51′ Θέος σουτ, 66′ Μπουλούλης)
Φωκικός (Κριστόφ Βαζέχα): Γεωργίου, Θωμόπουλος, Εσόνο, Κωστόπουλος, Τετέ, Ταμπάκης, Λίτσος, Θέος, Σκαρίμπας, Μπουλούλης, Ευσταθίου.
Αναγέννηση Γιαννιτσών (Νίκος Παναγιωτίδης): Λαμπάκης, Καρπαθάκης, Σερέτης, Σκέμπος, Φελίπε, Σπαθάρας, Καρακασόγλου, Ιορδανίδης, Μπουτζίκος, Νταντίδης, Φάμπιο.
16.45 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ: 0-0 TEΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (15′ Οριζόντιο δοκάρι ο Πάνου)
Θρασύβουλος (Στάθης Σταθόπουλος): Σταυριανός, Τζιωρτζόπουλος, Σύρος, Μπακάλης, Σταυροθανασόπουλος, Ανδρίκος, Μπέκα, Πλαβούκος, Παπανίκου, Πάνος, Αγκόλι.
Πιερικός (Νίκος Γκουλής): Βασιλειάδης,Παπαστεργίου, Γιαζιτζόγλου, Ντόικιτς, Καρτσαμπάς, Δεσποτόφσκι, Κόιτς, Σεχολάρι, Καθάριος, Λόπεζ, Φαμπίνιο.
16.45 ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ
Καβάλα (Κώστας Βασιλακάκης): Αποστολίδης , Γελαδάρης ,Τριποτσέρης, Παγώνης , Μαραγκός ,Ντιέ Ενσαλίβα ,Χλώρος , Ντος Σάντος Μοκάκε, Αναστασόπουλος.
Παναιτωλικός (Νίκος Καραγεωργίου): Τακίδης, Μπακάκης, Ιωάννου, Ακουάρο, Γκόλιας,Φαβάλι, Μητρόπουλος, Καμαρά,Κουτσοσπύρος, Κούσας, Γιάνεφ.
16.45 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ-ΚΑΛΛΟΝΗ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ
Εθνικός Γαζώρου (Παναγιώτης Διλμπέρης): Αποστολίδης, Κοσμίδης, Νίρλας, Καπίας, Κατσαβάκης, Γεωργιάδης, Ναλμπάντης, Μπεκιάρης, Σαββίδης, Αλεξάντροβιτς, Ζιγκερίδης.
Καλλονή (Τίμος Καβακάς): Μάππας, Κώτσιος, Χωριανόπουλος, Σερφά, Αναστασιάδης, Σιλιγαρδάκης, Μαρσέλο, Μανούσος, Γκονζάλες, Λεοζίνιο, Καζάκης.
18.00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 2-3 ΤΕΛΙΚΟ (58′ Ματσούκας, 65′ Kαλτσάς – 22′ Ράνιτς σουτ, 75′ Μπανγκουρά πεν, 79′ Κόντος σουτ)
Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Ντα Σίλβα, Χριστοφιλέας, Πλάτανος, Καλτσάς, Σταύρου, Μουσταφίδης, Κατσικογιάννης, Αρβανίτης, Ντακόλ, Φαρινόλα.
Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Λουκινί, Κιάσσος, Τσαούσης, Καρασαλίδης, Μπριλάκης, Παρασκευαϊδης, Ανάκογλου, Ράνιτς, Κόντος, Τοντόροφ, Μπανγκουρά.
18.00 ΒΥΖΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΌΣ ΒΟΛΟΥ: 0-0 TΕΛΙΚΟ
Βύζας Μεγάρων (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Παναγοπουλος, Θ. Βλάχος, Κοκόλης, Ταμπάκης, Γρομητσάρης, Χαρτσιάς, Βελέτης, Σιώκο Ρεκλείτης, Μπιτσάκος, Αρναρέλης, Κρητικός.
Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Βαζάκας): Γκίτκος, Μπακαγιόκο, Καρράς, Κατσιαρός, Γόγολος, Πινδώνης, Μπολάτι, Γιενγκά, Παλαιολόγος, Ογιαρμπίντε, Ανιέντε
* Ρεπό έχει η ομάδα του Ηρακλή Ψαχνών
H 2η αγωνιστική της Φούτμπολ Λίγκ συνεχίζεται σήμερα. Δείτε την εξελιξη των αγώνων
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παναχαϊκή – Ηρακλής 0-0
ΑΕΛ – Αναγέννηση Επανομής 3-1
(11′ Τσιάρας, 35′ Δεινόπαπας, 80′ πέν. Χασομέρης / 30′ Ογκουνσότο)
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 1-0
(52′ Ζαχόρα)
Εθνικός Γαζώρου – Καλλονή 0-0
Φωκικός – Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-0
(20′ Ευσταθίου, 50′ Θέος, 66′ Μπουλουλής)
Καβάλα – Παναιτωλικός 0-0
Νίκη Βόλου – Απόλλων Σμύρνης 1-1
(74′ Κυριάκος / 90′ Τσιλιγκίρης)
Θρασύβουλος – Πιερικός 0-0
Βύζας – Ολυμπιακός Βόλου 0-0
Καλλιθέα – Πανσερραικός 2-3
(58′ Ματσούκας, 65′ Kαλτσάς – 22′ Ράνιτς σουτ, 75′ Μπανγκουρά πεν, 79′ Κόντος σουτ)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 Φωκικός 6
2 Πανσερραϊκός 6
3 Νίκη Βόλου 4
4 Απόλλων Σμύρνης 4
5 Καλλονή 4
6 Ολυμπιακός Βόλου 4
7 Καλλιθέα 3
8 Εργοτέλης 3
9 Αναγέννηση Γιαννιτσών 3
10 Λάρισα 3
11 Ηρακλής 2
12 Παναχαϊκή 2
13 Εθνικός Γαζώρου 2
14 Πιερικός 2
15 Παναιτωλικός 1
16 Καβάλα 1
17 Θρασύβουλος 1
18 Βύζας Μεγάρων 1
19 Δόξα Δράμας 0
20 Ηρακλής Ψαχνών 0
21 Αναγέννηση Επανωμής 0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 6/10
Ηρακλής Ψαχνών-Εργοτέλης (Δημοτικό Ψαχνών, 19:00-OTE TV)
Κυριακή 7/10
Αναγέννηση Επανομής-Καλλιθέα («Νίκος Σαράφης», 16:45)
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Λάρισα (Δημοτικό Γιαννιτσών, 16:45)
Πιερικός-Νίκη Βόλου (ΟΑΚΑ Κατερίνης, 16:45)
Ολυμπιακός Βόλου-Φωκικός (Πανθεσσαλικό Στάδιο, 16:45)
ΗΡΑΚΛΗΣ -Θρασύβουλος (Καυτανζόγλειο, 16:45)
Παναιτωλικός-Βύζας Μεγάρων (ΓΦΣ Παναιτωλικός, 16:45)
Καλλονή-Παναχαϊκή (Δημοτικό Μυτιλήνης, 16:45)
Εθνικός Γαζώρου-Καβάλα (Δημοτικό Σερρών, 16:45)
Δευτέρα 8/10
Δόξα Δράμας-Πανσερραϊκός (ΓΣ Δόξα Δράμας, 17:00-ΟΤΕ TV)
15.00 ΛΑΡΙΣΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ – ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: 3-1(11′ Τσιάρας κεφ, 35′ Δεινόπαπας σουτ 80′ Χασομέρης πέν. – 30′ Ογκουνσότο σουτ)
Λάρισα (Μιχάλης Ζιώγας): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ραπτάκης, Γιώτας, Παγώνης, Τσιάρας, Νεμπεγλέρας, Ζεκίνια, Τσιμπάμπα, Δεινόπαπας, Τσίγκας.
Αναγέννηση Επανομής (Κώστας Γαλτσίδης): Τοπαλίδης, Τσερκέζος, Νταντάμης, Τέλλος, Παπατζίκος, Μωϋσίδης, Κουλίδης, Δραγανίδης, Ογκουνσότο, Ναστόσκι, Ταχμαζίδης.
16.45 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: 1-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (52′ Ζαχόρα σούτ)
Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Γεωργίου, Πίτσος, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Μπουχαλάκης, Γκαντιάγκα, Ρομάνο, Χαντί, Ρέντζας, Ζαχόρα.
Δόξα Δράμας(ΣούληςΠαπαδόπουλος): Γουμάγιας, Περπερίδης, Σικαλιάς, Ταραλίδης, Σοϊλέδης, Κάπελ, Καμινιώτης, Μιλένκοβιτς, Ροντρίγκο, Ιντζόγλου, Πουλάκος.
16.45 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: 1-1 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (74′ Κυριάκος σουτ – 88′ Τσιλιγγίρης σουτ)
Νίκη Βόλου (Περικλής Αμανατίδης): Καρακούτσης, Μήτσης, Βέρτζος, Ψιάνος, Καρατζάς, Ριζογιάννης, Κυριάκος, Σκούφαλης, Πουρτουλίδης, Φλίγκος, Τάντιτς.
Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Κοτταράς, Κωνσταντίνου, Κρουσταλέλης, Δεληζήσης, Ιασωνίδης, Τσεμπερίδης, Καμαρά, Κατσίκης, Χιντζίδης, Διαμαντίδης, Μανιάς.
16.45 ΦΩΚΙΚΟΣ-ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 3-0 (20′ Ευσταθίου σουτ, 51′ Θέος σουτ, 66′ Μπουλούλης)
Φωκικός (Κριστόφ Βαζέχα): Γεωργίου, Θωμόπουλος, Εσόνο, Κωστόπουλος, Τετέ, Ταμπάκης, Λίτσος, Θέος, Σκαρίμπας, Μπουλούλης, Ευσταθίου.
Αναγέννηση Γιαννιτσών (Νίκος Παναγιωτίδης): Λαμπάκης, Καρπαθάκης, Σερέτης, Σκέμπος, Φελίπε, Σπαθάρας, Καρακασόγλου, Ιορδανίδης, Μπουτζίκος, Νταντίδης, Φάμπιο.
16.45 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ: 0-0 TEΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (15′ Οριζόντιο δοκάρι ο Πάνου)
Θρασύβουλος (Στάθης Σταθόπουλος): Σταυριανός, Τζιωρτζόπουλος, Σύρος, Μπακάλης, Σταυροθανασόπουλος, Ανδρίκος, Μπέκα, Πλαβούκος, Παπανίκου, Πάνος, Αγκόλι.
Πιερικός (Νίκος Γκουλής): Βασιλειάδης,Παπαστεργίου, Γιαζιτζόγλου, Ντόικιτς, Καρτσαμπάς, Δεσποτόφσκι, Κόιτς, Σεχολάρι, Καθάριος, Λόπεζ, Φαμπίνιο.
16.45 ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ
Καβάλα (Κώστας Βασιλακάκης): Αποστολίδης , Γελαδάρης ,Τριποτσέρης, Παγώνης , Μαραγκός ,Ντιέ Ενσαλίβα ,Χλώρος , Ντος Σάντος Μοκάκε, Αναστασόπουλος.
Παναιτωλικός (Νίκος Καραγεωργίου): Τακίδης, Μπακάκης, Ιωάννου, Ακουάρο, Γκόλιας,Φαβάλι, Μητρόπουλος, Καμαρά,Κουτσοσπύρος, Κούσας, Γιάνεφ.
16.45 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ-ΚΑΛΛΟΝΗ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ
Εθνικός Γαζώρου (Παναγιώτης Διλμπέρης): Αποστολίδης, Κοσμίδης, Νίρλας, Καπίας, Κατσαβάκης, Γεωργιάδης, Ναλμπάντης, Μπεκιάρης, Σαββίδης, Αλεξάντροβιτς, Ζιγκερίδης.
Καλλονή (Τίμος Καβακάς): Μάππας, Κώτσιος, Χωριανόπουλος, Σερφά, Αναστασιάδης, Σιλιγαρδάκης, Μαρσέλο, Μανούσος, Γκονζάλες, Λεοζίνιο, Καζάκης.
18.00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 2-3 ΤΕΛΙΚΟ (58′ Ματσούκας, 65′ Kαλτσάς – 22′ Ράνιτς σουτ, 75′ Μπανγκουρά πεν, 79′ Κόντος σουτ)
Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Ντα Σίλβα, Χριστοφιλέας, Πλάτανος, Καλτσάς, Σταύρου, Μουσταφίδης, Κατσικογιάννης, Αρβανίτης, Ντακόλ, Φαρινόλα.
Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Λουκινί, Κιάσσος, Τσαούσης, Καρασαλίδης, Μπριλάκης, Παρασκευαϊδης, Ανάκογλου, Ράνιτς, Κόντος, Τοντόροφ, Μπανγκουρά.
18.00 ΒΥΖΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΌΣ ΒΟΛΟΥ: 0-0 TΕΛΙΚΟ
Βύζας Μεγάρων (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Παναγοπουλος, Θ. Βλάχος, Κοκόλης, Ταμπάκης, Γρομητσάρης, Χαρτσιάς, Βελέτης, Σιώκο Ρεκλείτης, Μπιτσάκος, Αρναρέλης, Κρητικός.
Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Βαζάκας): Γκίτκος, Μπακαγιόκο, Καρράς, Κατσιαρός, Γόγολος, Πινδώνης, Μπολάτι, Γιενγκά, Παλαιολόγος, Ογιαρμπίντε, Ανιέντε
* Ρεπό έχει η ομάδα του Ηρακλή Ψαχνών
H 2η αγωνιστική της Φούτμπολ Λίγκ συνεχίζεται σήμερα. Δείτε την εξελιξη των αγώνων
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παναχαϊκή – Ηρακλής 0-0
ΑΕΛ – Αναγέννηση Επανομής 3-1
(11′ Τσιάρας, 35′ Δεινόπαπας, 80′ πέν. Χασομέρης / 30′ Ογκουνσότο)
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 1-0
(52′ Ζαχόρα)
Εθνικός Γαζώρου – Καλλονή 0-0
Φωκικός – Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-0
(20′ Ευσταθίου, 50′ Θέος, 66′ Μπουλουλής)
Καβάλα – Παναιτωλικός 0-0
Νίκη Βόλου – Απόλλων Σμύρνης 1-1
(74′ Κυριάκος / 90′ Τσιλιγκίρης)
Θρασύβουλος – Πιερικός 0-0
Βύζας – Ολυμπιακός Βόλου 0-0
Καλλιθέα – Πανσερραικός 2-3
(58′ Ματσούκας, 65′ Kαλτσάς – 22′ Ράνιτς σουτ, 75′ Μπανγκουρά πεν, 79′ Κόντος σουτ)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 Φωκικός 6
2 Πανσερραϊκός 6
3 Νίκη Βόλου 4
4 Απόλλων Σμύρνης 4
5 Καλλονή 4
6 Ολυμπιακός Βόλου 4
7 Καλλιθέα 3
8 Εργοτέλης 3
9 Αναγέννηση Γιαννιτσών 3
10 Λάρισα 3
11 Ηρακλής 2
12 Παναχαϊκή 2
13 Εθνικός Γαζώρου 2
14 Πιερικός 2
15 Παναιτωλικός 1
16 Καβάλα 1
17 Θρασύβουλος 1
18 Βύζας Μεγάρων 1
19 Δόξα Δράμας 0
20 Ηρακλής Ψαχνών 0
21 Αναγέννηση Επανωμής 0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 6/10
Ηρακλής Ψαχνών-Εργοτέλης (Δημοτικό Ψαχνών, 19:00-OTE TV)
Κυριακή 7/10
Αναγέννηση Επανομής-Καλλιθέα («Νίκος Σαράφης», 16:45)
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Λάρισα (Δημοτικό Γιαννιτσών, 16:45)
Πιερικός-Νίκη Βόλου (ΟΑΚΑ Κατερίνης, 16:45)
Ολυμπιακός Βόλου-Φωκικός (Πανθεσσαλικό Στάδιο, 16:45)
ΗΡΑΚΛΗΣ -Θρασύβουλος (Καυτανζόγλειο, 16:45)
Παναιτωλικός-Βύζας Μεγάρων (ΓΦΣ Παναιτωλικός, 16:45)
Καλλονή-Παναχαϊκή (Δημοτικό Μυτιλήνης, 16:45)
Εθνικός Γαζώρου-Καβάλα (Δημοτικό Σερρών, 16:45)
Δευτέρα 8/10
Δόξα Δράμας-Πανσερραϊκός (ΓΣ Δόξα Δράμας, 17:00-ΟΤΕ TV)
15.00 ΛΑΡΙΣΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ – ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: 3-1(11′ Τσιάρας κεφ, 35′ Δεινόπαπας σουτ 80′ Χασομέρης πέν. – 30′ Ογκουνσότο σουτ)
Λάρισα (Μιχάλης Ζιώγας): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ραπτάκης, Γιώτας, Παγώνης, Τσιάρας, Νεμπεγλέρας, Ζεκίνια, Τσιμπάμπα, Δεινόπαπας, Τσίγκας.
Αναγέννηση Επανομής (Κώστας Γαλτσίδης): Τοπαλίδης, Τσερκέζος, Νταντάμης, Τέλλος, Παπατζίκος, Μωϋσίδης, Κουλίδης, Δραγανίδης, Ογκουνσότο, Ναστόσκι, Ταχμαζίδης.
16.45 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: 1-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (52′ Ζαχόρα σούτ)
Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Γεωργίου, Πίτσος, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Μπουχαλάκης, Γκαντιάγκα, Ρομάνο, Χαντί, Ρέντζας, Ζαχόρα.
Δόξα Δράμας(ΣούληςΠαπαδόπουλος): Γουμάγιας, Περπερίδης, Σικαλιάς, Ταραλίδης, Σοϊλέδης, Κάπελ, Καμινιώτης, Μιλένκοβιτς, Ροντρίγκο, Ιντζόγλου, Πουλάκος.
16.45 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: 1-1 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (74′ Κυριάκος σουτ – 88′ Τσιλιγγίρης σουτ)
Νίκη Βόλου (Περικλής Αμανατίδης): Καρακούτσης, Μήτσης, Βέρτζος, Ψιάνος, Καρατζάς, Ριζογιάννης, Κυριάκος, Σκούφαλης, Πουρτουλίδης, Φλίγκος, Τάντιτς.
Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Κοτταράς, Κωνσταντίνου, Κρουσταλέλης, Δεληζήσης, Ιασωνίδης, Τσεμπερίδης, Καμαρά, Κατσίκης, Χιντζίδης, Διαμαντίδης, Μανιάς.
16.45 ΦΩΚΙΚΟΣ-ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 3-0 (20′ Ευσταθίου σουτ, 51′ Θέος σουτ, 66′ Μπουλούλης)
Φωκικός (Κριστόφ Βαζέχα): Γεωργίου, Θωμόπουλος, Εσόνο, Κωστόπουλος, Τετέ, Ταμπάκης, Λίτσος, Θέος, Σκαρίμπας, Μπουλούλης, Ευσταθίου.
Αναγέννηση Γιαννιτσών (Νίκος Παναγιωτίδης): Λαμπάκης, Καρπαθάκης, Σερέτης, Σκέμπος, Φελίπε, Σπαθάρας, Καρακασόγλου, Ιορδανίδης, Μπουτζίκος, Νταντίδης, Φάμπιο.
16.45 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ: 0-0 TEΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (15′ Οριζόντιο δοκάρι ο Πάνου)
Θρασύβουλος (Στάθης Σταθόπουλος): Σταυριανός, Τζιωρτζόπουλος, Σύρος, Μπακάλης, Σταυροθανασόπουλος, Ανδρίκος, Μπέκα, Πλαβούκος, Παπανίκου, Πάνος, Αγκόλι.
Πιερικός (Νίκος Γκουλής): Βασιλειάδης,Παπαστεργίου, Γιαζιτζόγλου, Ντόικιτς, Καρτσαμπάς, Δεσποτόφσκι, Κόιτς, Σεχολάρι, Καθάριος, Λόπεζ, Φαμπίνιο.
16.45 ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ
Καβάλα (Κώστας Βασιλακάκης): Αποστολίδης , Γελαδάρης ,Τριποτσέρης, Παγώνης , Μαραγκός ,Ντιέ Ενσαλίβα ,Χλώρος , Ντος Σάντος Μοκάκε, Αναστασόπουλος.
Παναιτωλικός (Νίκος Καραγεωργίου): Τακίδης, Μπακάκης, Ιωάννου, Ακουάρο, Γκόλιας,Φαβάλι, Μητρόπουλος, Καμαρά,Κουτσοσπύρος, Κούσας, Γιάνεφ.
16.45 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ-ΚΑΛΛΟΝΗ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ
Εθνικός Γαζώρου (Παναγιώτης Διλμπέρης): Αποστολίδης, Κοσμίδης, Νίρλας, Καπίας, Κατσαβάκης, Γεωργιάδης, Ναλμπάντης, Μπεκιάρης, Σαββίδης, Αλεξάντροβιτς, Ζιγκερίδης.
Καλλονή (Τίμος Καβακάς): Μάππας, Κώτσιος, Χωριανόπουλος, Σερφά, Αναστασιάδης, Σιλιγαρδάκης, Μαρσέλο, Μανούσος, Γκονζάλες, Λεοζίνιο, Καζάκης.
18.00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 2-3 ΤΕΛΙΚΟ (58′ Ματσούκας, 65′ Kαλτσάς – 22′ Ράνιτς σουτ, 75′ Μπανγκουρά πεν, 79′ Κόντος σουτ)
Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Ντα Σίλβα, Χριστοφιλέας, Πλάτανος, Καλτσάς, Σταύρου, Μουσταφίδης, Κατσικογιάννης, Αρβανίτης, Ντακόλ, Φαρινόλα.
Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Λουκινί, Κιάσσος, Τσαούσης, Καρασαλίδης, Μπριλάκης, Παρασκευαϊδης, Ανάκογλου, Ράνιτς, Κόντος, Τοντόροφ, Μπανγκουρά.
18.00 ΒΥΖΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΌΣ ΒΟΛΟΥ: 0-0 TΕΛΙΚΟ
Βύζας Μεγάρων (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Παναγοπουλος, Θ. Βλάχος, Κοκόλης, Ταμπάκης, Γρομητσάρης, Χαρτσιάς, Βελέτης, Σιώκο Ρεκλείτης, Μπιτσάκος, Αρναρέλης, Κρητικός.
Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Βαζάκας): Γκίτκος, Μπακαγιόκο, Καρράς, Κατσιαρός, Γόγολος, Πινδώνης, Μπολάτι, Γιενγκά, Παλαιολόγος, Ογιαρμπίντε, Ανιέντε
* Ρεπό έχει η ομάδα του Ηρακλή Ψαχνών