Η εβδομάδα που κύλησε ήταν άκρως παραγωγική για τα ομαδικά αθλήματα του ΗΡΑΚΛΗ.
Αρχικά υπήρξε η κατάκτηση του κυπέλλου Ελλάδος στο βόλεϊ στο final 8 που πραγματοποιήθηκε στη Σύρο. Από εκεί και πέρα η ομάδα ποδοσφαίρου κέρδισε σήμερα με σκορ 2-0 τον Μέγα Αλέξανδρο Ηράκλειας. Η ομάδα μπάσκετ επικράτησε με 73-69 του Αίαντα Ευόσμου στο Ιβανώφειο. Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ έκαμψε την αντίσταση της Δόξας Δρυμού κερδίζοντάς τη με σκορ 78-60.