Ηρακλής- Ψυχικό 76-80(vid)

basket_kothrasΟ Ηρακλής υποδέχεται το Ψυχικό και θέλει να χτυπήσει το παιχνίδι όσο πιο δυνατά μπορεί. Ο Γιάννης Δαμαλής ποντάρει πολλά στην καλή ψυχολογία των παικτών του και για το λόγο αυτό τους ζήτησε ανάλογη εμφάνιση

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης δε θα έχει για ένα ακόμη παιχνίδι τον κόσμο, καθως είναι πάλι τιμωρημένος από την ΕΟΚ. Οι πολλές λύσεις από τον πάγκο είναι μια επιπλέον βοήθεια για το τεχνικό τιμ, γιατί η ομάδα της Αθήνας έχει πολύ γεμάτο ρόστερ. Παρακολουθήστε την εξέλιξη απο το Iraklis1908.gr

ΤΕΤΑΡΤΟ ΔΕΚΑΚΛΕΠΤΟ

Η ομάδα του Ψυχικού με αντεπίθεση …Τριπόντων μείωσε σε 59-58 και ο αγώνας έγινε ντέρμπι. Οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν να βομβαρδίζουν με τρίποντα του Δηματου και ισοφάρισαν σε 64-64 και προηγήθηκαν με 67-71. Στο 39′  ο Αποστολίδης ευστόχησε σε τρίποντο και τον έβαλε μπροστά στο σκορ με 73-72. Ελεύθερες βολές για τον Δημάτο  που  ευστόχησε και έφτασε τους 25 πόντους). Πέμπτο φάουλ ο Κοθράς, βολές ο Δημάτος  που ευστόχησε ξανά και έκανε το 73-76. Βολές ο Σφέικος, αστόχησε στην μια και έγινε το 74-76.Ξανά με διαδοχικές βολές ο Δημάτος οδηγησε στην νίκη την ομάδα του με 76-80

ΤΡΙΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ

Εντυπωσιακά ξεκινησε το δεκαλεπτο ο Ηρακλής με τον Χρυσόπουλο να έχει κέφια. Ετσι προηγήθηκε  με 47-36 και αργότερα με 51-41 και στο τέλος προηγηθηκε με 52-46

ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ

Με ένα σερί 6-0 η ομάδα του Ηρακλή προηγήθηκε με 26-20. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 26-24 άλλα με τρίποντο ο Ηρακλής προηγήθηκε με 29-26. Μεχρι το τέλος του ημιχρόνου έγινε μάχη και τελικά έληξε με τρίποντο του Ονάσογλου.

ΠΡΩΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ

Με επτά πόντους του Σφέϊκου ο Ηρακλής κατάφερε να προηγηθεί με 19-18 στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι «κυανόλευκοι» προηγήθηκαν με 5-0, 10-6 και τελικά το δεκάλεπτο έληξε με 19-18