Δείτε το πρόγραμμα των 4 επόμενων αγωνιστικών για τις ομάδες που είναι σε τροχιά ανόδου στον μαραθώνιο της Football League.
Θυμίζουμε οι τρεις πρώτες ομάδες ανεβαίνουν απ’ ευθείας στη Super League.Ενώ οι θέσεις 4 έως 7 οδηγούν σε διπλούς αγώνες μπαράζ και μόνο μια ομάδα,θα πάρει το εισιτήριο ανόδου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
29η 30η 31η 32η
1. Εργοτέλης 49 Καβάλα* Βύζας Φωκικός* AΕΛ
2. Απόλλων 48 Ηρακλής* Καλλονή Kαβάλα* Βύζας
3. Ολυμπιακός Β. 46 Γιαννιτσά Δόξα Δράμας Παναιτωλικός* Εθν. Γαζώρου
4. Ηρακλής 43 Απόλλων Πιερικός* Δόξα Δράμας* Καλλονή
5. ΑΕΛ 43 Θρασύβουλος*-Νίκη Βόλου Ρεπό Εργοτέλης
6. Ηρακλής Ψ 42 Καλλονή* Καβάλα Βύζας* Φωκικός
7. Πανσερραϊκός 42 Γαζώρο* Παναχαϊκή Θρασύβουλος* Νίκη Βόλου
8. Νίκη Βόλου 41 Φωκικός* ΑΕΛ* Καλλιθέα Πανσερραϊκός*
9. Δόξα Δράμας 41 Πιερικός Ολυμπιακός Β.* Ηρακλής Παναιτωλικός*
10. Καλλονή 40 Ηρακλής Ψ. Απόλλων * Πιερικός Ηρακλής*
11. Παναιτωλικός 40 Επανομης Γιαννιτσά* Ολυμπιακός Β. Δόξα Δράμας
12. Καβάλα 39 Εργοτέλης Ηρακλής Ψ.* Απόλλων Πιερικός*
Με αστερίσκο* τα εκτός έδρας παιχνίδια.
ΣΕ 28 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ FOOTBALL LEAGUE
1) Εργοτέλης* 49 (26-17)
2) Απόλλων Σμύρνης* 48 (28-16)
3) Ολυμπιακός Βόλου 46 (29-13)
————————————————————
4) Ηρακλής* 43 (32-18)
5) AEΛ 43 (28-13)
6) Ηρακλής Ψαχνών* 42 (26-20)
7) Πανσερραϊκός 42 (24-21)
————————————————————
8) Παναιτωλικός 41 (28-16)
9) Νίκη Βόλου 41 (26-17)
10) Δόξα Δράμας 41 (19-18)
11) Καλλονή* 40 (21-13)
12) Καβάλα* 39 (23-18)
13) Καλλιθέα 32 (28-28)
14) Πιερικός* 30 (20-31)
15) Εθνικός Γαζώρου 30 (21-23)
16) Φωκικός 28 (17-29)
17) Αναγέννηση Γιαννιτσών 27 (23-38)
18) Παναχαϊκή 24 (20-25)
19) Θρασύβουλος 21 (10-28)
————————————————————-
20) Βύζας Μεγάρων 18 (13-35)
21) Αναγέννηση Επανομής 14 (14-43)
* Με αστεράκι στη βαθμολογία οι ομάδες που έχουν κάνει και τα δύο ΡΕΠΟ τους.
• Στην Παναχαϊκή αφαιρέθηκαν 3 βαθμοί.
• Στις ισοβαθμίες τοποθετείται αρχικά η ομάδα που έχει κάνει το ρεπό της, ακολούθως μετρούν πρώτα τα μεταξύ των ομάδων σκορ και στη συνέχεια η διαφορά τερμάτων.
• Στην παρένθεση τα υπέρ και κατά τέρματα.