Οι ελληνικές συμμετοχές της Τρίτης στο Τόκιο είναι οι εξής:
04.00: Παναγιώτης Γκιώνης επιτραπέζια αντισφαίριση. Θα παίξει με τον Τζεούνγκ Γιουνγκσίκ
05.00: Στέφανος Τσιτσιπάς αντισφαίριση με Τιάφοου
05.39: Αλέξιος Ντανατσίδης Τζούντο
06.05: Βασιλεία Καραχάλιου ιστιοπλοΐα
06.31: Αλέξιος Ντανατσίδης Τζούντο
07.05: Ιωάννης Μιτάκης Ιστιοπλοΐα
07.15: Βασιλή Καραχάλιου Ιστιοπλοΐα
07.23: Αλέξιος Ντανατσίδης Τζούντο
08.15: Ιωάννης Μιτάκης Ιστιοπλοΐα
08.30 με 09.00: Μαρία Σάκκαρη αντισφαίριση με Σβιτολίνα
09.30: Υδατοσφαίριση Ανδρών. Παίζει η Εθνική με την Ιταλία
10.30: Παναγιώτης Γκιώνης Επιτραπέζια Αντισφαίριση
11.34, 11.42: 11.51: 11.59: 12.39, 12.49, 12.59: Αλέξιος Ντανατσίδης Τζούντο
13.16: Απόστολος Χρήστου Κολύμβηση
13.30: Αλέξιος Ντανατσίδης Τζούντο
14.21: Δημήτρης Μάρκος Κολύμβηση
14.31: Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης Κολύμβηση
ΤΡΙΤΗ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021
ΕΡΤ1
02:30-06:00 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) (Ζ)
06:00-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
4Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)
16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
16:45-17:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
ΕΡΤ2
00:30-03:00 ΤΡΙΑΘΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
03:00-04:00 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
10Μ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΜΕΙΚΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΟΚΡ. (Ζ)
04:00-05:10 ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
ΑΤΟΜΙΚΟ Α-Γ ΦΑΣΗ “32” / “16” (Ζ)
05:10-06:00 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
10Μ ΑΕΡΟΒ. ΠΙΣΤΟΛΙ ΜΕΙΚΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
06:00-08:45 ΤΖΟΥΝΤΟ
-63κ. (Γ) -81κ. (Α) ΦΑΣΗ “32” / ΦΑΣΗ “16” (Ζ)
ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
ΦΑΣΗ “16”
08:45-09:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
09:00-10:00 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
10Μ. ΣΥΓΧΡ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
10:00-11:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ
-59κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
11:45-13:45 ΤΖΟΥΝΤΟ
-63 (Γ) / -81 (Α) ΡΕΠΕΣΑΖ – ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ – ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
ΖΑΠΙΝΓΚ: ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΑΤΟΜΙΚΟ Α-Γ
13:45-16:15 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
ΕΡΤ3
03:00-04:30 ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΙΑΠΩΝΙΑ-ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Ζ)
04:30-06:20 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
4Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
06:20-09:30 ΤΕΝΙΣ
2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 3ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
09:30-10:45 ΠΟΛΟ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΑΛΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)
10:45-12:20 ΠΟΛΟ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΑΛΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)
12:20-13:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 (Ζ)
13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
4Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)
15:30-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ – ΚΙΝΑ (Ζ)
ΕΡΤ SPORTS
04:00-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
08:30-11:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
13:30-16:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
ΦΑΣΗ “16” ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)