Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής (17:00):
Καρδίτσα – Πευκοχώρι 84-65
Μαρούσι – Καστοριά 86-80
Απόλλων Πάτρας – Ερμής Αγιάς 72-62
Ψυχικό – Χαρίλαος Τρικούπης (καθυστέρησε η έναρξη του αγώνα, λόγω προβλήματος με το ένα στεφάνι)
Εθνικός – Ιωνικός Νικαίας 76-137
Αμύντας – Καβάλα 68-46
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κόροιβος Αμαλιάδας 83-69
Ιπποκράτης Κω – Ηρακλής 69-61
α φύλλα αγώνων:
ΚΑΡΔΙΤΣΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 84-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-16, 46-32, 70-42, 84-65
Διαιτητές: Παφίλης-Ταρενίδης Κ.-Τζίμας
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Τζήμας): Μόκφορντ 5 (1), Σαριμπαλίδης 12 (2), Γράβας 18 (12ρ.), Παπαχρήστος 3 (10ρ.), Μαυρογιάννης 4, Παππάς 4, Κακλαμάνος 3, Καρράς 10, Παπαδόπουλος, Ερμείδης, Καλλές 12, Μαγκουνής 13.
ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚ. ( Μελετιάδης ): Αμπατζίδης, Τζουβάρας, Ακεψιμαΐδης 7 (1), Ελευθεριάδης 4, Βελισσαρίου 11 (3τρ., 4ασ.), Κιτσούλης 9, Καμπουρίδης 4, Γκάτζιας, Θεοδωρίδης, Μανούσος 4, Κάντιτς 21.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 83-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: `22-18, 49-30, 64-44, 83-69
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Χαλαμπαλάκης-Νάστος
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. (Σαμόλης): Κουκάς 18 (4), Νίκου 4, Νοέας, Μάρτζος 13 (2/7τρ.), Καραλής, Κόκκαλης 13 (2τρ., 5ασ.), Τσιώκος 8, Μοτσενίγος 5 (1), Καρασταμάτης, Περσίδης 5 (1τρ., 13ρ.), Μαχαίρας 17.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜ. (Σορώτος): Χείλαρης 14, Καπώνης 2, Λαμπρόπουλος 3, Μαραγκάκης 8 (2), Τσιάκος 13, Γκιουζέλης 1, Κάτζος, Λεϊμάνις 21 (1), Θεοδωράκος 6 (2), Γραβάνης 2, Θεοδωράκος 7 (2), Τσιάκος 11.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΗΡΑΚΛΗΣ 69-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-17, 34-34, 52-56, 69-61
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Θεονάς-Θεοδωρόπουλος Ρ.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Παπαδόπουλος): Λάανε 15 (3), Σκούφης 3 (1), Τρύπας, Ναούμης 5 (1), Καλαμπάκας 8 (2), Ασημακόπουλος 15, Χατζηνικόλας 8 (1), Χαρίσης 7 (1), Ψαθάς 2, Μαστόρος 6, Δρόσος.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μέξας): Αγγελακόπουλος 7, Αθανασούλας 8, Σοκ 12 (4), Ρουτκάουσκας 14, Λιάπης 11 (2), Κακαρούδης 6, Αποστολίδης, Μπένας, Καλαϊτζίδης 3 (1), Γιαννακίδης, Τζουγκαράκης.
ΜΑΡΟΥΣΙ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 86-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-26, 33-38, 61-60, 86-80
Διαιτητές: Διαμαντής-Δαρλαμήτσος-Καρακάσης
ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Κουκουλάς 10, Στασινός 20 (2), Ξυδάς 16, Χατζηδάκης 4, Γκουαλτιέρι, Κανέλλης, Λυκογιάννης 4, Σουρλής 10 (2), Παπαγεωργόπουλος 13 (3), Μιχαλούτσος 9 (1).
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Καραγιάννης): Πετρόπουλος 16, Μελισσαράτος 15, Χονδρογιάννης, Βλάχος, Απιδόπουλος, Χρυσόπουλος 10, Ράπτης 4, Τερσενίδης 2, Βαβάτσικος 9 (1), Καραμανώλης 4 (1), Τζακόπουλος 11 (3), Φουρμαναβίτσιους 9 (2).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 72-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-19, 26-29, 44-44, 72-62
Διαιτητές: Καλδίρης-Κάρδαρης-Τσολάκος
ΑΠΟΛΛΩΝ Π. (Δελέγκος): Στεφανίδης 7 (1), Βλάχος 7 (1), Μπέμπης 15 (3), Μολφέτας 13 (1), Ζούμπος 9 (1), Μπαζίνας 5 (1), Εζόμο, Δημακόπουλος 9 (1), Καζαρνόφσκι 7.
ΕΡΜΗΣ ΑΓ. (Σκαραφίγκας): Τσιαμπαλής, Τσιλούλης 15, Τζόλος 4, Νταλός, Τριανταφύλλου 10 (3), Κούκσικς 19 (2), Λάππας 7 (1), Βρέττας 1, Τσούμας 3 (1), Λόλας 3.
ΕΘΝΙΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 76-137
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-40, 28-63, 50-106, 76-137
Διαιτητές: Καραβίτης-Μηλαπίδης-Πολυχρόνης
ΕΘΝΙΚΟΣ (Μανδραγός): Κωτσόπουλος 2, Βουρλιωτάκης-Περδικάρης 14, Ασημακόπουλος 1, Λεκάκης 4, Τζίμης 13, Μαραγκίδης Ν. 23 (2), Κυρίτσης, Μαραγκίδης Αν. 2, Στανόγεβιτς 6, Κοκκορόγιανης 6 (2), Χουγκάζ 5.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. (Βετούλας): Βασιλόπουλος 22 (2), Καράμπουλας 19 (2), Μπατής, Μιλεντίγεβιτς 24 (4), Σάφτενααρ 8 (2), Κατούφας 6, Παπαδόπουλος 3 (1), Μαυροκεφαλίδης 27 (1), Σαχπατζίδης 5, Κανονίδης 16, Τσαγκαράκης 5 (1).
ΑΜΥΝΤΑΣ – ΚΑΒΑΛΑ 68-46
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-7, 35-24, 51-34, 68-46
Διαιτητές: Μαλαμάς-Κυριακόπουλος-Κωνσταντινίδου
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 9, Τοπάλι 10 (1), Διαμαντόπουλος 8 (1), Καλδής, Βαρδιάνος 14 (4), Κερασοβίτης 8 (2), Κουκουνιάς 9, Σιούντρης, Μπάρμπας 3 (1), Γκαβανόπουλος 3 (1), Κάπρης, Μέλιος 4.
ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 14 (1), Χουχούμης 15 (3), Παπαζούδης, Ναούμης, Προδρόμου 5, Κουμλέλης 8, Πιεβάλιτσα, Φλιάτης, Σκλήβας, Παπάς 4, Σταματογιάννης.
Επόμενη αγωνιστική (13η, 12/1):
Πευκοχώρι – Μαρούσι
Καστοριά – Απόλλων Πατρών
Ερμής Αγιάς – Ιπποκράτης Κω
Χαριλαος Τρικούπης – Καρδίτσα
Ιωνικός Νικαίας – Ψυχικό
Καβάλα – Εθνικός
Κόροιβος Αμαλιάδας – Αμύντας
Ηρακλής – Διαγόρας Δροπιδέων
Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες):
1. Ιωνικός Affidea (10-2) 22
2. Ηρακλής (9-3) 21
3. Ερμής Αγιάς (8-4) 20
4. Ιπποκράτης (8-4) 20
5. Καστοριά (7-5) 19
6. Αμύντας (7-5) 19
7. Ψυχικό (6-5) 17*
8. Καρδίτσα (7-5) 19
9. Διαγόρας Δρυοπιδέων (7-5) 19
10. Πευκοχώρι (5-7) 17
11. Κόροιβος (5-7) 17
12. Μαρούσι (5-7) 17
13. Απόλλων ΠΑτρών (4-8) 16
14. Χαρίλαος Τρικούπης (4-7) 15*
15. Καβάλα (2-10) 14
16. Εθνικός (1-11) 13
* Παιχνίδι σε εξέλιξη