Η πρόβλεψη του Δημήτρη Χουχουλή για την εξέλιξη του Final 4:
Για το Final-4 της Elite League: «Νομίζω ότι οι ομάδες που έφτασαν είχαν καλή πορεία μέσα στη χρονιά, ήταν πάντα στις θέσεις που οδηγούσαν στο Final-4. Αν εξαιρέσουμε τον Ερμή Σχηματαρίου, που πάντα συμβαίνει να γίνεται μια έκπληξη, οι άλλες τρεις ομάδες φαινόντουσαν ότι θα βρίσκονται εκεί».
Για τον 1ο ημιτελικό, Πανιώνιος-Μίλων: «Το Πανιώνιος-Μίλων, εκτός απ’ την εντοπιότητα η οποία βάζει πίεση στους παίκτες, είναι ένα ματς που θεωρείται φαβορί ο Πανιώνιος, αλλά αγωνιστικά ο Μίλων, μετά και την απόκτηση του Μπράιαντ, έκλεισε την “ψαλίδα” και θα δούμε ένα πολύ αμφίρροπο παιχνίδι. Δε μπορώ να δώσω πλεονέκτημα σε κάποιον, είναι καθαρά 50-50 για εμένα και μένει να δούμε το πώς θα παρουσιαστούν οι ομάδες αυτές μετά τις τόσες ημέρες αποχής. Ίσως έδινα κάτι παραπάνω στον Πανιώνιο λόγω ιστορίας και πιο βαριάς φανέλας».
Για τον 2ο ημιτελικό ανάμεσα σε Ηρακλή και Ερμή Σχηματαρίου: «Σε αυτό το ζευγάρι υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί και είναι ο Ηρακλής. Είναι και καλύτερη ομάδα, έχει κάνει καλύτερη πορεία γενικώς και πιστεύω ότι θα περάσει. Θα δούμε ένα πολύ ενδιαφέρον ματς τη μεθεπόμενη μέρα μεταξύ του Ηρακλή και του ηττημένου απ’ το άλλο ζευγάρι, όπου κι αυτό θα είναι 50-50, γιατί εκεί θα είναι και ο αγώνας της απόλυτης πίεσης, για όλους όσους θα συμμετέχουν».