![basket_iraklis koritsia](http://www.iraklis1908.gr/wp-content/uploads/2012/05/basket_iraklis koritsia-300x200.jpg)
Δεκάλεπτα: 15-12, 36-16, 58-21, 87-25
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Κούρρης
ΗΡΑΚΛΗΣ(Κυρκούσης): Τσουμπερλή 9, Κογκαλίδου, Γεροστεργίου Χρ. 19(3), Οικονόμου 3, Καλημέρη 18, Ζυγουβέλη, Ξανθοπούλου 9(1), Καρανικολή 3, Γεροστεργίου Μ. 22, Τσάντα 2, Λογδανίδου, Βελούδη 2.
ΑΜΙΛΛΑ (Βερβενιώτης): Τράμπα Κ., Καρώνη, Μποροβήλου, Βλάμη 1, Μαρκοπούλου 14, Κοσκινά 6, Τράμπα Αγ., Λιακοπούλου 4.
Δηλώσεις προπονητών
Aθανάσιος Κυρκούσης (ΓΣ Ηρακλής): «Καταρχήν είναι επιτυχία που φτάσαμε ως την τελική φάση του πρωταθλήματος. Αυτό που αποκομίζουμε από τους αγώνες είναι μια γλυκόπικρη γεύση αφού προσπαθήσαμε αλλά δεν τα καταφέραμε. Αν είχαμε νικήσει το δεύτερο ματς (με Παναθηναϊκό) ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα για μας. Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες και τα κορίτσια. Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να ανεβάσουμε ακόμα πιο ψηλά το γυναικείο μπάσκετ για να έρθουν επιτυχίες και για τις Εθνικές Ομάδες».
tsiotras.blogspot.gr/