[wp_ad_camp_1]
Η κλεψύδρα άρχισε να μετράει αντίστροφα. Ο χρόνος πλέον πιέζει τους ανθρώπους του Ηρακλή που καλούνται μέσα σε σαράντα περίπου μέρες να βρουν λύσεις για να ανταποκριθούν τις οικονομικές υποχρεώσεις. Γιατί διαφορετικά όχι μόνο δεν θα πάρουν την αδειοδότηση, αλλά θα βρεθούν αντιμέτωποι ακόμα και με την ποινή του υποβιβασμού. Το ποσό που χρειάζεται σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις είναι περίπου 450 χιλιάδες ευρώ και θα πρέπει να δοθεί για να υπάρξουν διακανονισμοί με παίκτες που ακόμα δεν έχουν συμφωνήσει.
Ο Νίκος Καγιούλης την επόμενη εβδομάδα θα βρίσκεται την Θεσσαλονίκη και θα παραμείνει για σημαντικό χρονικό διάστημα, προκειμένου να ασχοληθεί με το συγκεκριμένο ζήτημα.
Όσο αφορά την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου που ήδη έχει ξεκινήσει θεωρείται αδύνατο στην παρούσα φάση να μπει στα ταμεία της ΠΑΕ το συγκεκριμένο ποσό και έτσι αυτό θα απασχολήσει στην συνέχεια. Σημαντικό ρόλο θα παίξει και αν η ομάδα αποφύγει να μπλέξει σε δυσάρεστες περιπέτειες.