Μετά την εξαγγελία των μέτρων της Κυβέρνησης για την οπαδικη βια ξεκαθάρισε και το τοπίο σχετικά με την αγωνιστικη δράση στην Σουπέρ Λίγκ2 .
Οι αγωνες θα διεξαχθουν κανονικά και αυτό σημαίνει ότι την Κυριακή ο Ηρακλής θα αντινετωπίσει εντός έδρας τον Μακεδονικό.Η μοναδικη διαφοροποίηση που υπάρχει ειναι ότι στις εκτός έδρας αναμετρήσεις με ΠΑΟΚ Β’ και ΑΕΚ Β’ οι αγώνες θα διεξαχθουν κεκλεισμένων των θυρών.