Στο ΚΑυταντζόγλειο βρέθηκε σήμερα το πρωϊ η πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ Σοφία Σακοράφα και μόλις έγινε αντιληπτη φιλαθλοι του Ηρακλη βρήκαν την ευκαιρία να συζητήσουν μαζί της.
Σημείο αναφοράς ήταν το Καυτανζόγλειο και το γεγονός ότι παραμένει κλειστό και όπως φαίνεται θα καθυστερήσει αρκετά για να δωθεί ξανά προς χρήση.
Αυτό προκαλεί πρόβλημα όχι μόνο στην ποδοσφαιρική ομάδα του Ημίθεου αλλά και στον στίβο της Θεσσαλονίκης καθως το Καυτανζόγλειο είναι ουσιαστικά ο μοναδικός πνεύμονας για τον κλασσικό αθλητισμό και αυτη την στιγμή υπάρχουν πολλές δυσκολίες.
Παράλληλα υπάρχουν και οι αγώνες στίβου που θα πρέπει να πραγματοποιηθούν και δυστυχως θα αναγκαστούν να διεξαχθούν σε άλλα γήπεδα που δεν έχουν τις απαραίτητες προυποθέσεις(καλό ταρτάν).
Για αυτό τον λόγο ζήτησαν να συνδράμει και ο ΣΕΓΑΣ απο την μεριά του για να επιταχυνθούν οι διαδικασιες κξαι να ξαναγίνει συντομα λειτουργικο το Καυτανζόγλειο.
Απο την μεριά της η πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ δεσμεύτηκε ότι θα ασοχληθεί με το ζήτημα ωστε να βρεθεί η απαραίτητη λύση.