Ο αγώνας με την Νϊκη Βόλου ανήκει στο παρελθόν.Ο Ηρακλής καλέιται πολύ άμεσα να επικεντρωθεί στην επόμενη αναμέτρηση του την Τετάρτη με τον Απόλλωνα Πόντου.Οι κυανόλευκοι χρειάζονται πάση ξθυσία την νίκη ωστε να βρεθούν στην πρωτη πεντάδα της βαθμολογίας.Μια αναμέτρηση που έχει ιδαιτερότητες καθως θα διεξαχθεί(όπως και όλοι οι αγώνες του ΑΠόλλωνα Πόντου) κεκλεισμένων των θυρών και απέναντι σε μια ομάδα που παλεύει για να αποφύγει την τελευταια θέση της βαθμολογίας.
Ο Περικλής Αμανατίδης είναι έτοιμος για αυτόν τον αγώνα και το ευχάριστο είναι ότι έχει διαθέσιμους ό,ους τους παίκτες