Με στόχο να επιστρέψει στις νίκες ο Ηρακλής αντιμετωπίζει στην Μυτιλήνη τον Αιολικό.Οι κυανόλευκοι μετά την εντός ΄πεδρας ισοπαλία με την Κοζάνη θέλουν να πάρουν τους τρεις βαθμους, ωστε να κλεισουν ψηλότερα στην βαθμολογία με την ολοκλήρωση του πρωτου γύρου.
Ο Περικλής Αμανατίδης έχει μελετήσει την ομάδα της Μυτιλήνης και γνωρίζει πως θα την αντιμετωπίσει.Αυτό προσπαθεί απο σήμερα να το εφαρμόσει στις προπονήσεις προκειμένου να καταλήξει και στο πλάνο του για την αναμέτρηση.
Σε γενικές γραμμές έμεινε ικανοποιημένος απο την προσπάθεια των παικτών του στην αναμέτρηση με την Κοζάνη και δεν σκοπεύει να αλλάξει και πολλά πραγματα.
Η ομάδα θα αναχωρήσει αεροπορικώς το Σάββατο για την Μυτιλήνη και θα επιστρεψει μετά την ληκη της αναμέτρησης.