Το παιδικό χωριο SOS στηρίζει η ΠΑΕ Ηρακλής και εξέδωσε ανακοίνωση για το συγκεκριμένο θέμα:
«Στα πλαίσια της συνεργασίας μας με την ΟΠΑΠ ΑΕ και της εορταστικής περιόδου θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε αναφορικά με την επικείμενη ενέργεια για τα Χριστούγεννα, η οποία θα λάβει χώρα σήμερα.
Σε ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο μέσα στο Mediterranean Cosmos, εχουν τοποθετηθεί κάρτες οι οποίες έχουν επάνω τους ζωγραφιές με δώρα τα οποία έχουν ζωγραφίσει παιδιά από 2 ιδρύματα (Χαμόγελο του Παιδιού και Παιδικά Χωριά SOS).
Στηρίζοντας τέτοιου είδους ενέργειες, η ΠΑΕ Ηρακλής 1908 με αθλητές της ομάδας, θα βρεθεί σήμερα το απόγευμα στο Mediterranean Cosmos στις 17.00 και συμμετάσχει στην ενέργεια αγοράζοντας από κάποιο κατάστημα του εμπορικού κέντρου δώρα που θα είναι ζωγραφισμένα σε κάρτες (τα οποία και θα τοποθετηθούν κάτω από το δέντρο)