Ο Μπομπ Μάνσφιλντ καθημερινά ασχολείται με τον Ηρακλή. Μάλιστα, σχεδιάζει πολύ σύντομα να βρεθεί στη Θεσσαλονίκη και σήμερα το μεσημέρι θα είναι στην πόλη.
Όλα αυτά, ενόψει των δύο συνεχόμενων αγώνων του Ηρακλή στο Ιβανώφειο, με Κόροιβο, το Σάββατο 2/3 και στην εμβόλιμη αγωνιστική, με Έσπερο, την Τετάρτη 6/3.
Το κλίμα στο Ιβανώφειο άλλωστε είναι εξαιρετικό και όλοι προχωρούν ενωμένοι και στο μυαλό του Μάνσφιλντ είναι να βρει και άλλους επενδυτές για τον μπασκετικό Ηρακλή .