Ολοκληρώθηκε η διαδικασία της κατάθεσης εγγράφων για την αδειοδότηση της ΠΑΕ για την νεα αγωνιστικη περίοδο.Οι κυανόλευκοι έχουν αποστείλει όλα τα απαραίτητα έγγραφα στην ΕΠΟ και το επόμενο διάστημα περιμένουν να ενημερωθούν αν χρειάζεται να αποστείλουν κάποιες συμπληρωματικές πληροφορίες.
Οσον αφορά την ανακοίνωση της αδειοδότησης αυτή θα καθυστερήσει.Αρχικά μεχρι τις 30 του μηνός θα υπάρξουν οια ανακοινωσεις για της ομάδες της Superleague 1 και λογικά μέχρι τα μέσα Ιουνίου θα γίνουν γνωστές και οι αδειοδοτήσεις για την SL2.