Η αποβολή του Αρόγιο στις καθυστερήσεις αποτέλεσε την σταγόνα που ξεχύλησε το ποτήρι για τους ανθρωπους του Ηρακκλή,καθως έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία.
Ο διαιτητής απέβαλε ανεξήγτα (απευθείας) τον Αρόγιο και το φάουλ που κέρδισε ο ΠΑΟΚ στο κέντρο του γηπέδου το εκτέλεσε έξω από την περιοχή του Ηρακκλή!
Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Σούλης ΠΑπαδόπουλος έσπευσε να εκφρασει τα παράπονά του, όπως και ο Γκεμπιόν με τον τελευταιο να δείχνει το σήμα του Ηρακλη στην φανέλα.