Η εμφάνιση του Λεωφορείου του Ηρακλή γέμισε ενθουσιασμό στους φιλάθλους του Ημίθεου, γιατί νιώθουν ότι μπορεί να έρθει μια καλύτερη επόμενη μέρα και το κυριότερο να γίνει πραγματικότητα το όραμα που έλειπε για μια δεκαετία σχεδόν.
Το μυστήριο που υπάρχει και όλοι αναζητούν απάντηση ποιος είναι ο εμπνευστής του moto που αναγράφεται στο λεωφορείο και αναφέρει:«Είμαστε αυτοί που κάποιοι θέλησαν να μας διαγράψουν από την ιστορία του Ελληνικού ποδοσφαίρου».Κάτι που εκφράζει 100% την συνείδηση των φιλάθλων της ομάδας.
Ο «νονός» αυτόυ του moto είναι ο ίδιος ο Παναγιώτης Μονεμβασιώτης που ήθελε να αναφέρεται κάτι που να εκφράζει τον ίδιο αλλά και τους φιλάθλους.Δεν το σκέφτηκε και πολύ και το αποφάσισε και το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό