Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Ηρακλής με 0-2 στο ημίχρονο κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με τον Καμπανιακό στην αναμέτρηση που έγινε στην Δράμα.
Οι κυανόλευκοι στο δεύτερο ημίχρονο εξαπέλυσαν αντεπίθεση διαρκείας και θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει αλλά καταφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2.
Η ομάδα του Γιώργου Αμανατίδη κατάφερε να αιφνιδιάσει τους Κυανόλευκους πετυχαίνοντας δύο γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών. Αρχικά, ο Γαρύφαλλος έκανε το 0-1 στο 22′ με τον Τότσκα στο 31′ να πετυχαίνει το 0-2.
Ο Ηρακλής έβγαλε αντίδραση στο β’ μέρος, μείωσε αρχικά με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιτλή στο 53′ (αυστηρή υπόδειξη από τον διαιτητή της αναμέτρησης) με τον Κωστόπουλο με κεφαλιά να ισοφαρίζει στο 73′ για το 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.
Ηρακλής (Π. Αμανατίδης): Παλαβράκης, Βιτλής, Πατράλης, Κωστόπουλος, Τσαγκαλίδης (86′ Κωστίκα), Αρόγιο (46′ Κούστα), Έμπο, Κουντουριώτης (46′ Νεοφυτίδης), Σιούτας (86′ Χειρίτραντας), Γκερμούς, Σπυρίδης (78′ Τόρες).
Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Γιακουμής, Λαγωνίδης, Γιουκούδης (78′ Μυστακίδης), Σαρβανίδης, Μανιός (78′ Πόζογλου), Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Φροσύνης, Γαρύφαλλος (85′ λ.τ Πολύζος), Παπακωνσταντίνου (66′ Ν. Καθάριος), Τότσκα (66′ Έππας).
Περισσότερα σε λίγο