Με γραπτή του δηλωση ο Θόδωρος Παπαδόπουλος δήλωσε την παραίτηση του απο την θεσή που είχε στο γραφείο Τυπου της ΠΑΕ. Μαλιστα εξηγεί και τους λόγους αναφέροντας
[wp_ad_camp_1]
Αναλυτικά αυτή αναφέρει:
“Η κατάσταση στον Ηρακλή με οδηγεί να παραιτηθώ από την αγαπημένη μου ομάδα, μιας και σήμερα ο Ηρακλής βρίσκεται μπλεγμένος σε ένα κυκεώνα προβλημάτων τα οποία χωρίς δραστικές λύσεις μοιάζει απίθανο να λυθούν. Με αφορμή την ανακοίνωση για τα εισιτήρια και τις εισπράξεις από τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ αφήνω την ΠΑΕ Ηρακλής να λύσει το θέμα με την αλήθεια και την διαφάνεια που αρμόζει στην ιστορία του συλλόγου.
Η δική μου πληροφόρηση κατά την σύνταξη του κειμένου ήταν ελλιπής και θολή και αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να το συγχωρήσω όταν το αποτέλεσμα είναι μια διχαστική και ανακριβής ανακοίνωση. Η θέση μου ήταν, είναι και θα είναι με τον Ηρακλή και ως εκ τούτου η θέση μου σήμερα είναι εκτός της ΠΑΕ. Ο Ηρακλής είναι παραπάνω από πρόσωπα και ΑΦΜ και συντάσσομαι με τους χιλιάδες οπαδούς μας που επιζητούν το καλύτερο για την ομάδα μας.
Με εκτίμηση
Θοδ. Παπαδόπουλος
Γραφείο Τύπου”