Η απόφαση για να διεξαχθεί χωρίς θεατές η αναμέτρηση του Αιάντα Ευόσμου με τον Ηρακλή, μυρίζει σκάνδαλο..Αυτό μπορεί κάποιος να το συμπαραίνει απλά και μόνο απο το γεγονός ότι μέχρι πρότινος διεξάγονταν κανονικά οι αναμετρήσεις χωρίς κανένα πρόβλημα.
Γιατι αν όντως υπήρχει πρόβλημα και ο Δήμος δεν χορηγεί άδεια ,τότε πως διεξάγονταν οι προηγούμενες αναμετρήσεις και πως διασφαλίζονταν η ασφάλεια των αθλητών αλλά και των παικτών.Μάλιστα οι ανθρωποι του Αίαντα προσκαλόυν με ανακοινώσεις και τον κόσμο για να παρακολουθήσει τους αγώνες και να σγτηρίξει την ομάδα
Αυτά ικαι άλλα στοιχεία θα καταγγείλει και θυα προσπαθήσει να διαλευκάνει την υπόθεση ο Ηρακλής μέσω των εκπροσώπων του γιατί φαίνεται ότι κάτι δεν πάει κάλα στην συγκεκριμένη περίπτωση.
Μάλιστα σκοπεύπυν να καταγείλουν σε κάθε αρμόιδιο φορέα αυτό το γεγονός και η εξέταση της άδειας λειτουργίας του γηπέδου, κάτι που μπορεί να επιφέρει προβλήματα ακόμα και για προηγούμενες αναμετρήσεις στην ομάδα του Αιαντα απο αντίπαλες ομάδες που θα θελήσουν να «πατήσουν» πάνω σε αυτό το θέμα.
Φυσικά εξηγήσεις θα πρέπει να δωθούν και απο τον Δήμο για ποιον ακριβως λόγο δεν χορήγησε άδεια και αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να γίνουν καποιεες ενέργειες(και ποιες είναι αυτές)