Με νέες του δηλώσεις ο Νίκος Παπαδόπουλος αναφερθηκε για την αναληψη της τεχνικής ηγεσίας του ΗΡΑΚΛΗ λέγοντας
Το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι αυτή τη στιγμή, είναι η άνοδος στη Σούπερλίγκα. Είναι η πρώτη ημέρα σήμερα, πρέπει να γνωρίσουμε και τους παίκτες, δεν έχουμε πολύ χρόνο, αλλά πιστεύω τον εαυτό μου, τους παίκτες και την ομάδα, καθώς την έχω παρακολουθήσει σε 14 παιχνίδια. [wp_ad_camp_1]
Είναι κοντά το πρώτο ματς με τον Αιγινιακό την Τετάρτη (23/4) και πρέπει να δούμε πως θα το κερδίσουμε» τόνισε αρχικά ο νέος προπονητής του Ημίθεου και σε ερώτηση σχετικά με τον τομέα που προτίθεται να ασχοληθεί σε πρώτη φάση πρόσθεσε: «Πρωτίστως με την ψυχολογία. Τα υπόλοιπα δεν θα ήθελα να σας αποκαλύψω»
Και κατέληξε λέγοντας: «Όταν μου έγινε η πρόταση δεν χρειάστηκε να το σκεφτώ καθόλου. Όπως προείπα έχω εμπιστοσύνη και στις δυνατότητές μου, αλλά και στους ποδοσφαιριστές μου».