![Δεν το πίστευε ο Ταϊ](http://www.iraklis1908.gr/wp-content/uploads/2014/02/iraklis_apogoiteysi-300x207.jpg)
Ο Ηρακλής γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα του εντός έδρας και πρέπει άμεσα τεχνική ηγεσία και ποδοσφαιριστές να βρουν το φάρμακο ώστε ο Ηρακλής να επανέρθει στην ρότα του και να σβήσει κάθε ελπίδα από τους βαθμολογικούς διώκτες του (σ.σ. Αιγινιακός-Καρδίτσα).
[wp_ad_camp_1]
Οι κυανόλευκοι πλέον έχουν γίνει προβλέψιμοι στο Καυτανζόγλειο και αυτό φάνηκε από το δεύτερο συνεχόμενο αρνητικό αποτέλεσμα στην έδρα τους, το οποίο τον κρατάει στο -8 από την κορυφή αλλά ταυτόχρονα τον ρίχνει και στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.
Σε αυτή την περίπτωση όμως κάτι πρέπει να κάνει και ο προπονητής, που εμμένει στο συγκεκριμένο στυλ παιχνιδιού που έφτασε τον Ηρακλή να διεκδικεί την είσοδο στα play off. Δεν κατηγορεί κανένας τον Γκιγιέρμο Όγιος βέβαια γιατί φέρει μεγάλη ευθύνη που έφτασε η ομάδα να είναι τόσο πολύ κοντά στην είσοδο της στα play off. Το διευκρινίζουμε προς αποφυγή παρεξηγήσεως. Το σημερινό παιχνίδι είναι καρμπόν με αυτό της Νίκης Βόλου, όπου ο Ηρακλής παρουσίασε αρκετά κενά στην άμυνα όταν έχανε την μπάλα στον χώρο του κέντρου, όπως και στην επιθετική γραμμή όπου οι κλειστές άμυνες των αντιπάλων είναι μεγάλο πρόβλημα για τους παίκτες του Γκιγιέρμο Όγιος.
ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗ
Το μεγάλο σερί το δημιούργησαν αυτοί οι παίκτες, όμως τις τελευταίες τρεις αγωνιστικές ο Ηρακλής παρουσιάζει μια αγωνιστική ”κοιλιά” που έρχεται στην πιο ακατάλληλη στιγμή, που ο Ημίθεος μπαίνει σε μια σειρά δύσκολων παιχνιδιών.
Οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή ξέρουν πολύ καλά ότι αυτή η εικόνα της ομάδος δεν είναι η πραγματική, και πρέπει άμεσα να διαψεύσουν τους κακοθελητές που σε μια ήττα διαλύουν τα πάντα μέσα σε έναν αγώνα. Η διοικητική αθλιότητα συνεχίζεται, ξέρει πολύ καλά ο κόσμος ότι το ποδοσφαιρικό τμήμα δεν λειτουργεί υπό φυσιολογικές συνθήκες, όμως στηρίζει σε αυτή την προσπάθεια μέσω αγοράς κουπονιών, όπως και με την παρουσία του σε κάθε γήπεδο που αγωνίζεται ο Ηρακλής. Και αυτός ο κόσμος θα βρίσκεται και στην Κέρκυρα!
Γιατί και αυτός ο κόσμος δεν πέρασε ουκ ολίγα τα τελευταία χρόνια, γνωρίζοντας ότι η ομάδα δεν έπεσε αγωνιστικά. Αυτό το αγωνιστικό πρόσωπο που έφερε τον Ηρακλή στις πρώτες θέσεις, πρέπει να επανέρθει. Και ξέρουμε πολύ καλά ότι μπορείτε να το κάνετε!