Μετά την ισοπαλία με τον Καμπανιακό ο Ηρακλής είναι υποχρεωμένος να κοιτάει μόνο την νίκη στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ Β’ .Οι κυανόλευκοι θέλουν να βρεθούν στα Play off και είναι αποφασισμένοι να το πράξουν αλλά για να συμβεί αυτό χρειάζονται την νίκη στην Αθήνα.
Ο Περικλής Αμανατίδης προσπαθεί να διορθώσει τις αδυναμίες που υπήρξαν στην προηγουμενη αναμέτρηση και θα έχει στην διάθεση του τον Γκεμπμνιον που εξέιτσε την ποινή του αλλά πιθανότατα και τον Χρουσιέλ που αναμένεται να ξεπεράσει τον τραυματισμό του.