![iraklis basket](http://www.iraklis1908.gr/wp-content/uploads/2012/10/basket_iraklis_basket-300x289.jpg)
Η προπονήτρια της ομάδας Μαριλένα Τσίμου, δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα τα εξής: «Ευχαριστώ τα παιδιά για τη συνεργασία που είχαμε αυτή τη χρονιά. Είναι μεγάλη τιμή που έκανα τα πρώτα μου βήματα ως προπονήτρια μαζί τους. Με λύπη αποχωριζόμαστε με αυτούς που θα αποχωρήσουν και με χαρά καλωσορίζουμε τους επόμενους. Υποσχόμαστε ότι του χρόνου θα κάνουμε τα πάντα για να τερματίσουμε όσο ψηλότερα μπορούμε».
Δεκάλεπτα: 11-25, 15-49, 24-70, 39-106
Διαιτητές: Τζξιλνταρίδης-Ζάχος
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ(Μπατής): Δεϊμερτζίδης, Κύρκου, Μπάπκας 8(1), Βαφόπουλος 7, Μίντσης 9(1), Τσίγγος 9(2), Ανδρέου 2, Ματακίδης 4.
ΗΡΑΚΛΗΣ(Τσίμου): Οικονόμου 18, Σακελίων, Νούλας 14, Αθανασιάδης 15, Τσιμπούκου 27(1), Αναστασιάδης 20(1), Γαρέζος 12(1), Χατζόπουλος, Κωστάκης.