Σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα Κ-20 της Superleague Ελλάδα, ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα από τον Πλατανιά με σκορ 1-0, στο γήπεδο των Μουρνιών Μινώταυρου της Κρήτης.
Το μοναδικό τέρμα σημειώθηκε στο 35′ της συνάντησης, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 85′.
Δυστυχώς, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Θάνου Χατζηαθανασίου δεν κατόρθωσαν να σκοράρουν, παρά τα 5 τετ-α-τετ που είχαν, καθώς ο γκολκίπερ του Πλατανιά κατόρθωσε να τους σταματήσει σε όλες τις περιπτώσεις.
Η σύνθεση του Ηρακλή: Ηλιάδης, Καλφούντζος, Κασαπίδης, Αβραμίδης, Παναγιωτίδης, Ρότας, Βλαχόπουλος, Δούμτσιος, Αμαραντίδης, Μεζίνης, Συμεωνίδης.
Έπαιξαν και οι: Χουζούρης, Ράπτης, Δαμουλάκης.