Για την νίκη του Ηρακλη αναφέρθηκε ο Χρήστος Κουντουριώτης που δήλωσε χαρακτηριστικά:
“Πάνω από όλα μετρά η νίκη, τόσο σε βαθμολογικό, όσο και σε ψυχολογικό επίπεδο.
Έχουμε αδικήσει τους εαυτούς μας, διότι έχουμε πολύ καλή ομάδα. Μπαίνοντας στο παιχνίδι ήξερα ότι απομένει λίγος χρόνος για τη λήξη και ήθελα να είμαι συγκεντρωμένος για να εκμεταλλευτώ κάθε ευκαιρία. Είμαι χαρούμενος που σκόραρα και πήραμε τη νίκη και πρέπει να συνεχίσουμε με επιτυχίες.
Η νίκη αυτή είναι τεράστια, απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα και ενισχύει την αυτοπεποίθυσή μας για την επίτευξη του στόχου μας, ενώ ταυτόχρονα δώσαμε χαρά στον κόσμο μας”.