Καμία λύση δεν έχει βρεθεί ακόμα με το Καυτατζόγλειο και τον Ηρακλή και αν δεν αλλάξει κάτι μέσα στην επόμενη εβδομάδα , τότε υπάρχει κίνδυνος να αναγκαστεί να ψάξει άλλο γήπεδο!
[wp_ad_camp_1]
Το εξώδικο της επιτροπής του γηπέδου έκανε λόγο για προθεσμία 30 ημερών ώστε να διακανονιστεί η οφειλή που υπάρχει και ξεπερνάει τις 80 χιλιάδες ευρώ. Μετά την δημοσιοποίηση του θέματος υπήρξε μια επικοινωνία μεταξύ των δυο πλευρών αλλά μια πρόταση που έχει από την πλευρά του Ηρακλή, έπεσε κατευθείαν στο κενό. Δεν υπήρξε καμία συγκεκριμένη κουβέντα για τα χρήματα αλλά και το χρονικό ορίζοντα της αποπληρωμής.
Έτσι δεν έφτασε καν στην διοικούσα επιτροπή του γηπέδου και ζητήθηκε εκ νέου μια πρόταση με συγκεκριμένους όρους. Μάλιστα η υπόθεση αρχίζει να παίρνει διαστάσεις καθώς ο υπεύθυνος της Φούτμπολ Λίγκ επικοινώνησε με την επιτροπή του Καυταντζογλειου και ζήτησε να μάθει αν διευθετήθηκε το θέμα. Γιατί σε διαφορετική περίπτωση δεν θα ορίσει τον αγώνα του Ηρακλή στο Καυτατζόγλειο για την αναμέτρηση με τον Απόλλων Καλαμαριάς. Είναι ένα ζήτημα που θα πρέπει να βρεθεί άμεσα λύση και θα πρέπει να είναι σε προτεραιότητα για τους κυανόλευκους.