Σύμφωνα με όσα δήλωσε ο Στράτος Ευγενίου είναι σε ισχύ η συμφωνία που υπήρξε με τον Παναγιώτη Μονεμβασιώτη και μεχρι το τέλος του μήνα θα ολοκληρωθεί και τυπικά το θέμα.
«Υπάρχει προφορική συμφωνία με τον Παναγιώτη Μονεμβασιώτη και ισχύει.Μετά τις 20 μηνός θα έρθουν εκπρόσωποι του για να υπογράψουμε την μεταβίβαση της ομάδας.Εχω καλέσει τον Γ.Σ. γιατί υπάρχουν κάποιες γραπτές δεσμεύσεις που δεν έχουν τηρηθεί.Αυτό μπορεί να μην εκπληρωθεί εξ΄ολοκλήρου ούτε είναι κάτι που θα χαλάσει την συμφωνία.Αν υπάρχει στήριξη όλα γίνονται.Θα πρέπει να καθίσουμε σε ένα τραπέζι και να μιλήσουμε για να τελειώσει η ιστορία.Ετσι θα ησυχάσουμε όλοι γιατι και εγώ δεν μπορώ άλλο να ανταποκριθώ».