Δειλά-δειλά έχουν ξεκινήσει ορισμένες εργασίες στο Καυτανζόγλειο προκειμένου το γήπεδο να επιστρέψει στην «κανονικότητα» του και να είναιν διαθέσιμο ωστε να αποτελέσει ξανά την ποδοσφαιρική έδρα του Ηρακλή.Ο μάνατζερ που πλέον έχει αναλάβει την επίβλεψη των εργασιών έχει ξεκινήσει και ήδη βελτιωνεται ο χροτοταπητας, ενω σειρά θαπάρουν και οι υπόλοιπες εργασίες.
Πολλά περισσότερα θα υπάρξουν μόλις ξεκαθαρίσει οριστικά το τοπίο σχετικά με την έλευεση του Παναγιώτη Μονεμβασιώτη στον Ηρακλή,αφού πλέον θα μπορέσουν οι δυο πλευρες να μιλήσουν ουστιαστικά για να τελειώσει το θέμα