Στην Θεσσαλονίκη επιστρέφει ο Μπόπ Μάνσφιλντ και αναμένεται να δραστηριοποιηθεί για την επόμενη μέρα της ομάδας. Στόχος αποτελεί η εξασφάλιση μιας wild card που θα δωσει το δικαιωμα στην ομάδα να αγωνιστει στην basketleague.Ωστωσο αυτό ειναι ένα ζήτημα που αναμένεται να καθυστερήσει αρκετά και η ομάδσ θα πρέπει απο τώρα να ξεκινήσει κινήσεις για την επόμενη σεζόν.
Ηδη έχει ανακοινωθεί η επέκταση της συνεργασίας με τον Παπαρέγκα και αναμένεται το αντίστοιχο να συμβεί και με τον Κώττα.Συμφωνα με πληροφορίες στο ίδιο μήκος κύματος θα κινηθούν οι κυανόλευκοι για ακόμα δυο παίκτες της ομάδας.
Παράλληλα θα ενισχυθεί η ΚΑΕ στο διοικητικο κομμάτι και παράλληλα θα υπάρξουν ενέργειες που θα έχουν να κάνουν με την βελτίωση της ΚΑΕ σε όλα τα επίπεδα