Δεν προχωράει το θέμα της ελληνοποίησης του Ντιέγκο Ρομάνο… [wp_ad_camp_1]
Μπορεί να έχουν διευθετηθεί ορισμένα ζητήματα, αλλά δεν προλαβαίνουν να «τρέξουν» τις διαδικασίες, ώστε να πάρει το ελληνικό διαβατήριο μέχρι τον Ιανουάριο. Έτσι το θέμα μεταφέρεται για το καλοκαίρι, όποτε θα υπάρχει και μεγαλύτερη ευχέρεια χρόνου. Από την άλλη μεριά, δεν υπάρχει ελεύθερη θέση ξένου παίκτη στην ομάδα (καλύπτονται με Μπάμπα και Χουάντερσον) και μόνο με προϋποθέσεις ο Ηρακλής μπορεί να αποκτήσει κοινοτικό εφόσον παραστεί ανάγκη. Πάντως ο Ρομάνο θέλει να προχωρήσουν τις διαδικασίες ώστε να πάρει έστω και το καλοκαίρι την ελληνική υπηκοότητα κυρίως για την οικογένεια του.