Έτοιμος για την αναμέτρηση με την Κοζάνη είναι ο Ηρακλής έχοντας ολοκληρώσει την πρετοιμασία του.Η ενημέρωση της ΠΑΕ αναφέρει
«γήπεδο της Χαλάστρας, στο πλαίσιο της 12ης και προτελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου της Superleague 2.
Η προετοιμασία ολοκληρώθηκε χωρίς προβλήαματα τραυματισμών με μία πρωινή προπόνηση στις εγκαταστάσεις της Μίκρας, με τους ποδοσφαιριστές να δηλώνουν έτοιμοι για να πάρουν νίκη και βαθμούς και να δώσουν χαρά στον κόσμο που θα τους στηρίξει στην κυριακάτικη αναμέτρηση.
Το πρόγραμμα της προπόνησης περιελάμβανε ασκήσεις ενεργοποίησης και “κορόιδο” 5-2, ταχύτητες αντίδρασης, ελεύθερα τελειώματα και σουτ, όπως επίσης και στατικές φάσεις, με κόρνερ και φάουλ τόσο σε θέση επίθεσης, όσο και θέση άμυνας».