Με θριαμβευτικό τρόπο ο Ηρακλής πέρασε μέσα από την Ηγουμενίτσα με 1-5. Σε πολλούς προκάλεσε έκπληξη αυτό το σκορ,όμως όχι σε όσους έχουν παρακολουθήσει τους αγώνες της ομάδας. Η ομάδα αυτή την φορά ήταν περισσότερο αποτελεσματική και αξιοποίησε τις ευκαιρίες που δημιουργήσε. Περιόρισε τα λάθη του και πέτυχε μέσα στο γήπεδο, όσα γίνονται καθημερινά στις προπονήσεις. Αυτό φάνηκε στο τρίτο γκολ,με το γκολ που πέτυχε ο Χρουσιέλ.Ο Ηρακλής έχει δείξει ότι είναι ανταγωνιστική ομάδα που κάλλιστα θα μπορούσε να ειναι ψηλότερα στην βαθμολογία.Αυτό μπορεί να το πετυχει στο άμεσο μέλλον καθως θα αντιμετωπίσει εντός έδρας Καβάλα, Αναγέννηση Καρδίτσας και Ξάνθη και εκτός έδρας Πιερικό και Αλμωπό Αριδαίας.