Κυανόλευκη γιορτή στην Μίκρα μετά το τέλος της σημερινης προπόνησης.Οι κυανόλευκοι θέλησαν να γιορτάσουν τα γενέθλια για τα 115 χρόνια του Συλλόγου και ήταν η ευκαιρία για να μάθουν οι νέοι ποδοσφαιριστές την ιστορία του Συλλόγου, αλλά ταυτόχρονα να συνειδητοποιήσουν όλοι το μέγεθος του Ηρακλή.
Το παρών έδωσαν τα μέλη του διοικητικού συμβουλίου,χορηγοί της ομάδας και σύσσωμο το ποδοσφαιρικό και προπονητικό τμημα του Ημίθεου. Ο μικρότερος ποδοσφαιριστής του ρόστερ της ομάδας (Δασκαλάκης) ήταν αυτός που έσβυσε και τα κεράκια.