Στον Arena FM 89,4 μίλησε ο ποδοσφαιριστής της Κέρκυρας, Παναγιώτης Βλάχος, για το κακό ξεκίνημα στα πλέι οφ αλλά και για το επόμενο παιχνίδι κόντρα στον Ηρακλή.
Αναλυτικά, όσα είπε ο Παναγιώτης Βλάχος:
[wp_ad_camp_1]
«Εμείς από την αρχή της χρονιάς πηγαίνουμε για να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι και αυτό θα κάνουμε και στον αγώνα με τον Ηρακλή. Κόντρα στον Ηρακλή Ψαχνών ήμασταν καλύτεροι, είχαμε περισσότερες ευκαιρίες, ευτυχήσαμε και προηγηθήκαμε αλλά στην επανάληψη δεχτήκαμε την ισοφάριση και δεν καταφέραμε να πάρουμε την νίκη. Σε κάθε περίπτωση ήμασταν καλύτερη και μας άξιζε την νίκη».
Για το κακό ξεκίνημα και το προβάδισμα που χάθηκε: «Δεν έλεγε κάτι το προβάδισμα που είχαμε, από εκεί και πέρα πιστεύω στην πορεία θα καταφέρουμε να πάρουμε τους βαθμούς που χρειαζόμαστε για να ανέβουμε στην Σούπερ Λιγκ».
Για το παιχνίδι κόντρα στον Ηρακλή: «Είναι ένα ντέρμπι, χάσαμε στα δυο παιχνίδι στο πρωτάθλημα, αλλά τώρα πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να πάρουμε την νίκη».