Οι ποδοσφαιριστές ς και το επιτελείο της Κέρκυρας και, μέσω του επίσημου φορέα της ομάδας, απηύθυναν παραμονές του αγώνα με τον Ηρακλή, δημόσιο κάλεσμα στον φίλαθλο κόσμο του νησιού, να δώσει δυναμικό «παρών» στο ΕΑΚ, προκειμένου να «σπρώξει» τους Φαίακες στην κατάκτηση των πολύτιμων βαθμών.
Αναλυτικά, το κάλεσμα έχει ως εξής:
«Οι προπονητές και οι παίκτες της ΠΑΕ ΚΕΡΚΥΡΑ καλούν όλο το φίλαθλο κόσμο να παρευρεθεί στο γήπεδο τη Δευτέρα 3/3 στον αγώνα Κέρκυρα- Ηρακλής, και να στηρίξει, όπως έχει αποδείξει πολλές φορές, την ομάδα.»
[wp_ad_camp_1]