Οι δηλώσεις του Διονύση Αγγέλου μετά την πρόκριση του Ηρακλή
“Πρώτα απ’ όλα, θέλω να δώσω συγχαρητήρια στο Σχηματάρι για όλα όσα πέτυχε αυτήν τη σεζόν. Ήταν ένας πολύ άξιος αντίπαλος για το Final 4 και ίσως άξιζε και τη νίκη.
Συγχαρητήρια και στους παίκτες μου, καθώς παρά τη μικρή αδράνεια, λόγω της άμυνας ζώνης του αντιπάλου, που μας έφερε πίσω στο σκορ, καταφέραμε και δείξαμε χαρακτήρα, γυρίσαμε το παιχνίδι και φτάσαμε στη νίκη.
Με τα καλάθια του Μαλέσεβιτς, το τρίποντο του Κάρι και το σημαντικό τρίποντο του Μαστρογιαννόπουλου, πιστέψαμε ότι γυρνάμε το παιχνίδι.
Τώρα, θέλουμε μία ακόμη νίκη για να κάνουμε χαρούμενο αυτόν τον κόσμο, που ταξίδεψε αυθημερόν από τη Θεσσαλονίκη για να μας συμπαρασταθεί και θα είναι και πάλι δίπλα μας την Κυριακή”.